Посудомийна машина — справжній порятунок для тих, хто не любить поратися з брудними тарілками. Використання приладу дозволяє заощадити в середньому 3–4 години на тиждень, які можна провести за більш приємними справами, ніж відмивання їжі, що пригоріла. Однак навіть найкрутіші та найпопулярніші моделі, такі як посудомийка Bosch, потребують знання певних обмежень щодо експлуатації. У них не можна мити деякі категорії виробів, які псуються внаслідок тривалого контакту з вологою. Що саме не можна завантажувати в машинку — розповідаємо далі.

Вироби з натуральної деревини

Навіть міцне дерево на кшталт дуба не витримує півтори-дві години «купання» у гарячій воді. Фахівці не рекомендують складати до посудомийної машини обробні дошки, підставки під гаряче, дерев'яні елементи декору. Натуральний матеріал поступово розбухає та деформується, лакове покриття тріскається й облазить шматками. Шкодить деревині також інтенсивне сушіння, через яке на поверхні з'являються тріщини.

Порцеляновий посуд

Крихкий матеріал може розбитися від найменшого удару, зокрема й від сильного напору водяного струменя. Декоративне покриття у вигляді візерунків і малюнків миттєво злазить через тривалий вплив високих температур. Також на порцеляновій поверхні можуть утворюватися сколи та глибокі подряпини, внаслідок чого посуд розлітається на шматки в найнесподіваніший момент. Йдеться переважно про «святкові» набори з тонкого матеріалу, які багатьом дісталися у спадок від батьків. Практичні, товсті порцелянові чашки та тарілки з позначкою «для повсякденного використання» мити в посудомийці можна.

Предмети з алюмінію

Попри питому міцність і стійкість до механічних пошкоджень, алюміній не варто «купати» в посудомийних машинах. Особливо це стосується виробів із тонкого металу, таких як:

  • обробні ножі;

  • насадки для блендера та міксера;

  • штопор для відкриття пляшок;

  • кухонні ножиці;

  • декоративні столові прилади.

Головна небезпека для алюмінію — швидка поява окислених ділянок і поширення корозії по всій поверхні виробу. Відмити іржу не вийде: зіпсовані предмети вирушають у сміття.

Келихи з кришталю

Зазвичай посудомийні машини мають спеціальні програми для тонкого посуду, але краще зайвий раз не ризикувати. Якщо завантаження хоча б одного з предметів у машинку виявиться неправильним (наприклад, не фіксуються столові прилади), тендітні келихи можуть розбитися через контакт із ним. Також регулярне миття кришталю в посудомийці призводить до його тьмяніння та втрати фірмової прозорості стінок.

Посуд із чавуну

Популярні серед господарів чавунні сковорідки також не люблять тривалого контакту з гарячою водою. Небезпека криється у виникненні вогнищ іржі, які можуть дати про себе знати вже після першого циклу миття в машинці. Дбайливо ставиться треба також до чавунних конфорок, робочих поверхонь, деталей м'ясорубки тощо. Краще залишити забруднені вироби в раковині, яка наповнена гарячою водою, але не більше ніж на 20–30 хвилин.