Весною, коли температура повітря неухильно прагне вгору, відновлюється нескінченна битва власників собак із кліщами. Ціна їй – життя та здоров'я наших домашніх улюбленців.

Чим небезпечні кліщі?

Небезпека кліщів у тому, що вони є переносниками таких захворювань, як піроплазмоз (бабезіоз). Якщо в слині кліща є збудник піроплазмозу (паразити роду бабезії), він потрапляє в кров собаки разом зі слиною і вражає еритроцити (червоні кров'яні тільця, які відповідають за перенесення кисню від легень до тканин тіла), руйнуючи їх. Відсутність лікування або невчасне лікування призведе до серйозних ускладнень та (у більшості випадків) до загибелі тварини.

Які існують засоби захисту?

Зараз ветаптеки та зоомагазини пропонують великий вибір різних засобів захисту собак від комах. Це можуть бути:

  • вакцини;
  • таблетки;
  • шампуні;
  • спреї;
  • краплі.

Давайте поговоримо про них трохи докладніше.

Вакцини від кліщів

Вакцинація не захищає вашого вихованця від укусу, але сприяє виробленню імунітету проти піроплазмозу. Недоліком вакцин є те, що імунітет, який вони формують, слабкий і його недостатньо, щоб говорити про повноцінний захист від зараження. Виправдовується вакцинація тим, що протікає легше захворювання і гарантується виживання собаки після зараження. А це важливо. Вакцинацію проводять щорічно, а у разі підвищеної кількості кліщів та високого ризику зараження – кожні півроку.

Є обмеження щодо щеплень: не можна щепити вагітних і годуючих сук, цуценят, літніх собак треба щепити з обережністю.

Пігулки від паразитів для тварин

Достатньо згодувати псу приємну на смак таблетку і ваш вихованець стає невразливим для укусів кліщів. Діюча речовина зв'язується з плазмою крові та довго не виводиться з організму. Таблетка захищає не лише від зовнішніх паразитів, а й від підшкірних збудників демодекозу.

Як діє таблетка? Після того, як ви дали собаці пігулку, діюча речовина всмоктується і розподіляється по всьому організму собаки, захищаючи все тіло тварини, у тому числі найбільш уразливі місця (внутрішню поверхню вушних раковин, пахвових западин між подушками лап, живіт, область паху).

Шампуні для захисту від кліщів

Належать до малоефективних засобів та дають тимчасовий захист. Використовувати їх треба з обережністю, адже шампунь може потрапити в очі чи слизову і викликати отруєння. Як засіб захисту шампунь підійде, наприклад, для собаки, яка веде домашній спосіб життя і майже не виходить на вулицю, або за короткочасної поїздки до місцевості, де є кліщі. Ще шампунь варто застосовувати коли дія інших захисних засобів, наприклад крапель, добігає кінця.

Зважаючи на те, що шампунь малоефективний засіб, покладатися тільки на нього не варто.

Спрей та краплі від паразитів для тварин

Дія спреїв настає майже миттєво, вони дуже ефективні щодо захисту вихованців, оскільки ними можна обробити все тіло вихованця, але вони мають істотні недоліки.

Спреї наносяться виключно на відкритому повітрі, інакше господар і вихованець ризикують надихатися ним. Спреї складно дозувати, хоча в інструкціях до деяких засобів написано скільки "пшиків" потрібно зробити. Є обмеження щодо використання спреїв для цуценят, вагітних і годуючих сук, хворих та ослаблених собак. До недоліків можна віднести потребу неодноразових обробок.

Краплі – найбільш затребуваний засіб захисту. Краплі зручно використовувати, вони наносяться на загривок і вздовж хребта на шкіру собаки. Дія крапель починається через добу після нанесення і триває близько місяця. Краплі повільно вбираються в шкіру і рівномірно розподіляються в ній. У кров отрута не потрапляє, тому ризик отруєння майже відсутній, у деяких схильних до алергії собак можлива реакція з боку шкіри.

Якщо у вас кілька вихованців, обов'язково простежте, щоб вони не облизували один на одному оброблені ділянки. Для їх безпеки варто обробляти собак по черзі та оброблений собаку ізолювати на добу, щоб краплі встигли вбратися, а шерсть висохнути.

Захистити цуценя від атак кліщів дуже складно, тому утримайтеся від вигулу цуценя у високій траві, лісі, біля кущів, там де ризик атаки високий. Використовуйте засоби захисту для цуценят.

Завдання номер один будь-якого господаря - максимально надійно захистити свого вихованця від укусів кліщів та їх наслідків. Терра Вет – ветклініка у Харкові, спеціалісти якої проконсультують Вас щодо правильного вибору препарату від кліщів для Вашої тварини.