Українська законодавча система вже досить давно відмовилася від поняття «прописка», замінивши його терміном «реєстрація», і справа тут не тільки в самому слові, але і в цілях, які сьогодні переслідуються державою. За великим рахунком, ця зміна є частиною процесу реконструкції правової системи, яка дісталася нам у спадок від радянської епохи. Головною метою прописки було жорстко прив'язати громадянина до місця його постійного проживання шляхом адміністративних методів. Подібна норма суперечила української конституції, і від неї було вирішено відмовитися на користь реєстрації, яка просто підтверджує те, що людина в даний момент перебуває на тій чи іншій території.

На http://propuska.com.ua/ua/ ви можете отримати більше інформації про прописку в Україні.

Тим не менш, ми в більшості випадків продовжуємо називати реєстрацію пропискою – частково за звичкою, а почасти через те, що на практиці ці дві юридичні категорії, як і раніше, мало чим відрізняються. З моменту скасування прописок пройшло вже близько п'ятнадцяти років, однак українському житловому праву, на жаль, досі не вдалося позбутися правових пережитків, пов'язаних з пропискою.

Громадянин, що проживає не за місцем своєї реєстрації, як і раніше змушений обмежувати себе в ряді прав. Так, наприклад, у нього виникають регулярні проблеми при спробі отримати безкоштовну медичну допомогу в поліклініці, офіційно зареєструвати приватне підприємство, залагодити побутові питання в ЖЕУ, поставити на облік власний автомобіль, взяти кредит у банку або оформити своїх дітей вчитися в найближчу школу.

Потрібна прописка Львів? Звертайтеся за допомогою до нас.

Процедура оформлення прописки в Україні, здійснюється в паспортному столі, де, як і в будь-якому іншому бюрократичній установі, практично нічого швидко і просто не вирішується. Спершу Ви збираєте масу документів, віддаєте їх співробітнику столу, а потім чекаєте, поки вам прийде відповідь. І це найпростіший варіант.