Ендодонтичне лікування – це сукупність медичних процедур та маніпуляцій, які спрямовані на лікування кореневих каналів зуба. Спеціаліст, який займається даним профілем у стоматології називається ендодонтист. Якщо після огляду вас скеровують на ендодонтичне лікування, за допомогою даної статті ви зрозумієте чому так сталось і скільки коштує лікування каналів зуба.

66507e517cc70.webp

За допомогою рентгенологічних знімків та з використанням мікроскопа, стоматолог може провести аналіз стану здорових та уражених тканин зуба. Якщо ви вже лікували кореневі канали і лікар виявляє в тому самому місці нову проблему, вас чекатиме вторинна ендодонтія.

Чому так трапляється?

 1. Періодонтит в активній фазі: запалені періапікальні тканини зуба дають гострі больові відчуття у пацієнта або ж проходять безболісно і виявляються лише під мікроскопом.
 2. Резорбція зубів.
 3. Раніше встановлені пломби застарілі або виготовлені з неякісного матеріалу, що потребує повної заміни.
 4. Планова заміна пломб або коронок.
 5. Механічні пошкодження зуба: травми, тріщини в зубах або кістках, пошкодження щелепи.

Вторинна ендодонтія – це досить складний і кропіткий процес, так як лікування кореневих каналів потребує слідуванню чіткому плану:

 • діагностика, рентгенологічні знімки і вивчення стану старих пломб, кістки та тканин зуба;
 • видалення старої пломби;
 • лікування від карієсу, видалення зубного каменю;
 • зняття коронки, якщо така присутня;
 • залучення ортодонта, бо при наявності знімних конструкцій потребується його участь у процесі лікування;
 • чистка каналів зуба;
 • формування каналів;
 • пломбування за допомогою гутаперчі.

Ось саме усі ці етапи і складають кінцеву вартість ендодонтичного лікування.

66507f2024d81.webp

Зазвичай, пацієнти наступним ставлять питання про те скільки може боліти зуб після лікування каналів? Звичайно, все залежить від обсягу виконаної роботи стоматологом, а також рівня вашого больового порогу. Після того, як дія знеболювального послабне, у пацієнта може нити місце роботи ендодонта або просто болітиме голова протягом кількох годин. Зазвичай, лікар це передбачає і дає чітку інструкцію щодо вживання ліків у цей період. Максимальний термін неприємних відчуттів – доба. Якщо біль не послаблюється, варто звернутись до лікаря за допомогою.

Те, чому болить зуб після лікування пульпіту або після пломбування каналів – зрозуміло. Процес очищення місця вторинної ендодонтії вимагає кропіткої роботи лікаря. Також вагу має вибір методики лікування:

 • терапевтичний (нервові тканини лікують);
 • хірургічний (нервові волокна видаляють).

Тривалість лікування буде залежати від кількості зубів, що потребують ендодонтичного лікування, а також матеріалів, які ви оберете разом з лікарем для пломбування та реставрації коронки зуба.

У хорошій клініці вам нададуть вибір між різними виробниками матеріалів та пояснять простими словами на скільки років вам вистачить такої реставрації. Незнайомі назви препаратів для пацієнта, який мріє швидше забратись з крісла стоматолога – нічого не значать. Добре, коли людині дадуть пораду, виходячи з досвіду та практики.

Саме так вчиняють у стоматологічній клініці Bilobrov м.Біла Церква. Усі без виключення спеціалісти клініки працюють на результат, а не на прайс. Тому якщо ви шукаєте куди звернутись за допомогою, варто записатись на консультацію вже зараз.