Нерідко можна почути про те, що вагітним жінкам краще заздалегідь подбати про свої зуби, щоб не довелося відвідувати стоматолога потім. У цьому є певний сенс, адже організму вагітної буквально доводиться підтримувати два життя одразу. Ресурсів для цього потрібно з кожним днем дедалі більше, особливо - кальцію, який дитина забирає саме в матері. Як наслідок, дефіцит кальцію може стати причиною проблем із зубами. Якщо не провести санацію заздалегідь, може виникнути необхідність видалити запалену одиницю. 

Видалення зубів

Фото: https://cis.ua/ua/udalenie-zubov/

Що думають стоматологи щодо видалення під час вагітності

У першому триместрі (до 14 тижня) вагітній бажано відвідувати стоматологічний кабінет тільки в екстрених випадках. Наприклад, з гострим болем або запущеним карієсом. Лікуванням зубів у вагітних займатися можна, але з великою обережністю.

З настанням другого триместру (до 27 тижня) настає найкращий час для будь-яких необхідних стоматологічних маніпуляцій. В окремих випадках рекомендується відкласти протезування, адже в цей період зуби легко кришаться, а ясна стають пухкими.

На останній триместр (по 40 тиждень) бажано призначати тільки ті процедури, які можна виконати швидко. Ближче до кінця терміну рекомендується проведення виключно профілактики. Щодо більш серйозних заходів потрібно приймати зважене рішення. Якщо існують навіть невеликі ризики, нічого робити не потрібно.

Чому з видаленням зубів у період вагітності краще почекати?

Видалення зуба при вагітності не рекомендується виконувати, зазвичай цю процедуру намагаються відкласти до часу після пологів. Це повноцінна операція, яка піддає організм матері сильному стресу.

Вона може бути проведена тільки за такими показаннями:

  • гострі болі через руйнування коронкової частини;
  • запалення навколо проблемного зуба;
  • карієс, що зачепив корінь;
  • перелом кореня або коронки;
  • періодонтит з ускладненням у вигляді кісти;
  • пульпіт із гнійним запаленням.

Слід зазначити, що саме по собі видалення зуба під час вагітності не є забороненим. Його лише намагаються якомога довше відкладати, щоб знизити емоційне і фізичне навантаження на організм жінки, якому і без того доводиться важко. Однак у деяких випадках без видалення зуба просто не обійтися, інакше вогнище запалення може становити загрозу не тільки для матері, а й для майбутньої дитини.

Незалежно від того, в якому триместрі доводиться проводити операцію, ключовим завданням стоматолога залишається - не нашкодити плоду. Щоб звести небезпеку до мінімуму, лікар повинен правильно підібрати анестезію. Використання загального наркозу є категоричним протипоказанням. Для місцевої дії також підбираються тільки ті препарати, які будуть безпечні для плода.

Що робити із зубами мудрості під час вагітності

Видалення проблемного зуба мудрості під час вагітності є операцією високої складності, за яку візьметься далеко не кожен стоматолог. Річ у тім, що таке видалення здатне спровокувати сильну кровотечу. У результаті може знадобитися прийом антибіотиків, а це категорично заборонено під час вагітності.

Якщо у майбутньої матері є скарги на те, що зуб мудрості болить, допускається лікувати, проте ніяк не виривати.

Що потрібно знати майбутній мамі про стан та лікування зубів при вагітності?  | Soprano Dental House

Які особливості видалення зубів для вагітних?

Лікування жінок при надії відрізняється таким чином:

  • на видалення зуба має бути отримано дозвіл гінеколога;
  • потрібно зібрати докладний анамнез;
  • проводять замір тиску, а також докладне опитування про поточний стан;
  • протягом усього візиту ведеться контроль стану вагітної;
  • для знеболювання стоматолог обов'язково повинен вибрати анестетики з мінімумом адреналіну.

Якщо пацієнтка розуміє, що є підстави звернутися до стоматолога з проблемою, яка може спричинити видалення зуба, рекомендується все ж таки не затягувати та провести всі процедури заздалегідь.