Рослинне молоко набуває популярності як альтернатива традиційному. Хоча повністю замінити тваринне воно не може, в деяких випадках має свої переваги. Розповідаємо, з чого його виготовляють, яке рослинне молоко найкорисніше та в чому його особливість.

Якщо ви власник бізнесу HoReCa і вам необхідно придбати витратні матеріали та харчові продукти, пропонуємо ознайомитися з асортиментом постачальника Milk Diller. Дуже легко можна придбати товари для кав'ярні на сайті https://milkdiller.com.ua/. У каталозі представлені різноманітні види коров’ячого молока, альтернативного рослинного та інші харчові продукти.

Що таке рослинне молоко і чим воно корисне

Рослинне молоко — напій, виготовлений із рослинної сировини. Його виробляють із вівса, рису, маку, сої, горіхів кокоса, мигдалю, кеш'ю або фундука. Головна перевага такого молока полягає в тому, що воно не містить лактози — саме з цієї причини багато людей віддають йому перевагу. Дуже актуальний такий продукт для людей, які мають лактозну непереносимість.

Також, за словами лікарів, регулярне вживання рослинного молока позитивно впливає на стан шкіри та функціонування травної системи. У багатьох людей після переходу на цей продукт зникають відчуття важкості й дискомфорту, які нерідко виникають після вживання молока тваринного походження. Загальне самопочуття також покращується.

Яке молоко корисніше: коров’яче чи рослинне?

Порівнювати рослинне і коров’яче молоко безпосередньо некоректно, оскільки це два різні продукти з різними властивостями та користю. Вибір між ними — переважно питання індивідуального смаку або медичних потреб, як-от непереносимість лактози.

Лікарі зауважують, що рослинне молоко повністю не замінює тваринне у повсякденному раціоні. Помірне споживання молочних продуктів тваринного походження (за умови відсутності індивідуальної непереносимості) не сприяє набору зайвої ваги, зате є ефективною профілактикою нестачі вітамінів і розвитку остеопорозу.

Рiзновиди та користь альтернативного молока

Як уже зазначалося, рослинне молоко буває різним — вівсяне, рисове, соєве, горіхове. Кожен із цих варіантів унікальний, тож розглянемо найпопулярніші з них детальніше:

  • Мигдальне молоко — джерело рослинного білка, а також калію й магнію, які позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту.
  • Вівсяне молоко — легко засвоюється організмом, допомагає регулювати обмін речовин та підтримувати загальне самопочуття.
  • Кокосове молоко — містить речовини, що сприяють боротьбі з патогенною мікрофлорою, тож воно добре впливає на імунну систему.
  • Рисове молоко — позитивно впливає на нервову систему, нормалізує процеси травлення й має протизапальні властивості.

Ціна рослинного молока переважно залежить від типу сировини, з якого воно виготовлене, а також відсотка жирності.

Для вегетаріанців рекомендоване горіхове молоко — з мигдалю, кеш’ю, волоських горіхів чи фундука, адже воно містить більше білка, ніж рисове або вівсяне. Проте людям з алергією на горіхи варто утриматися від його вживання.

Що стосується кавових напоїв, то найкращим вибором буде саме кокосове молоко, оскільки воно має вищу жирність у порівнянні з іншими рослинними альтернативами.