В українському житловому фонді до вісімдесяти п'яти відсотків житла відноситься до такого, яке побудоване за застарілими нормами, що відрізняється великою енергозатратністю і повною зневагою до економії чого-небудь, крім людино-годин, витрачених на його зведення. Ще десять відсотків займають проміжне положення, і лише п'ять відсотків мають прийнятну енергоефективність. Це є пережитком Радянського Союзу, який, не володіючи достатньою мірою розвиненими технологіями будівництва, компенсував їх бездумним витрачанням величезних запасів дешевого газу і вугілля. Але з тих пір енергоресурси подорожчали у багато разів, і продовжувати колишню практику будівництва бетонних коробок без будь-якого натяку на застосування енергозберігаючих технологій стало неможливо. Тому вся українська нерухомість, зокрема новобудови Хмельницького, Чернігова, Білої Церкви та будь-яких інших міст, споруджуються за новими нормами або, в будь-якому разі, це декларується забудовниками.

Бажання жити в комфорті і теплі - це природна потреба людини і, коли ви починаєте пошук нової квартири, варто задуматися про наслідки майбутнього вибору. Як вже було сказано, переважна більшість житла побудовано з розрахунку на використання дешевих енергоресурсів. Це означає, що на опалення будівлі радянського періоду може йти більше коштів. За твердженнями експертів, середньостатистична однокімнатна квартира споруди вісімдесятих років вимагає в Києві щомісячного вкладення в опалення в розмірі приблизно однієї тисячі гривень. А витрати на опалення подібної квартири в новобудові, швидше за все, не перевищать чотирьохсот гривень. Тобто витрати на нові апартаменти в два з половиною рази менше!

Однак придбання нової квартири все-таки пов'язано з ризиком того, що заявлені будівельною компанією характеристики можуть не відповідати дійсності. Забудовник, прагнучи якомога швидше продати нерухомість, може істотно прикрасити дійсність, або ж просто не врахувати деякі важливі фактори під час проектування, що призведе до значного погіршення характеристик новобудови. Значить, покупець як і раніше повинен спиратися на власне чуття і на результати експертизи сторонніми організаціями. Тим більше що паспорт енергоефективності практично жодна будівельна компанія не показує, це не стало традицією на ринку нерухомості через відсутність запиту, як з боку ріелторів, так і з боку покупців. У той час, як в країнах Європи продати об'єкт нерухомості без такого паспорта вкрай складно.