Наближається період осінньо-зимовий і багато людей стоїть перед дилемою, який тип опалення вибрати, і який опалювальний котел купити. Головну роль тут відіграють економічні умови. Кращим варіантом і найекономічнішим є вибір котла на твердому паливі, все про твердопаливні котли тривалого горіння можливо дізнатися перейшовши за посиланням.

Експлуатація котла на твердому паливі повинна бути адаптована до виду палива – вугілля, еко-горошок, пелети, дрова, солома. Мова йде про те, щоб максимально використовувати потужність котла. Застосовуючи більш дешевий замінник, знизити продуктивність пристрою.

Вибираючи котел, потрібно враховувати ємність завантажувальної камери. Досить велика ємність забезпечить нам комфорт при експлуатації. Чим вона більше, тим рідше треба вкладати дрова – раз на добу або один раз на тиждень. Котли на нашому ринку досить різноманітні. Є такі, які не мають регулювання інтенсивності горіння і дрова треба вкладати кілька разів у день і є котли оснащені автоматикою. Пам'ятайте, що чим сучасніший пристрій, тим воно дорожче. Але варто інвестувати, тому що експлуатаційні витрати будуть набагато менше.

Дуже важливим елементом є котельня. Це приміщення, де буде встановлено опалювальний котел. Котельня повинна відповідати певним стандартам по розміру поверхні. Це дозволить нам без проблем призводити дозування палива. Також потрібно пам'ятати про приміщення на дрова.

Який котел купити?На ринку є багато видів опалювальних котлів, що відрізняються параметрами і конструкцією. Найпопулярнішими пристроями є засипні котли і котли з подавателем.

Засипні котли. Через систему управління процесом горіння розрізняють:

• Котли традиційні – оснащені механічною системою управління. Камера завантаження є одночасно і камерою згорання. Ці пристрої не вимагають живлення для роботи. Циркуляція води у системі відбувається самопливом. Перевагою їх є низька ціна і можливість використання різних видів палива – вугілля, кокс, дерево. Недоліком є їх мала продуктивність 60-70% і громіздкі у використанні. Ви повинні кожен день, розпалювати, та кілька разів на день додавати дрова, часто чистити його від золи і сажі та нальоту, що виникли під час горіння.

• Засипні котли з верхньої або нижньої системою згоряння. Пристрої такого типу оснащені мікропроцесорним контролером, який сам керує і регулює процес горіння. Додатковим устаткуванням є наддувний вентилятор, завданням якого є видалення димових газів у димохід. Продуктивність цих пристроїв досить висока, до 80%. Перевагою цих котлів є точне регулювання температури, а також їх зручність в експлуатації один раз на добу. Так само, як в традиційних, ми в них спалювати вугілля, дрібне вугілля, дрова.