Будь який вироблений автомобільний номер в Україні робиться не довільних розмірів або форми, а строго відповідно до параметрів, що регламентуються існуючими нормативними і законодавчими актами: ГОСТ 3650: 2004 і ГОСТ 4278: 2006. Згідно з вимогами цих документів автомобільні номери за посиланням изготовление автомобильных номеров znaki.net.ua виготовляються строго певного кольору і розмірів з алюмінію, зі світловідбивачами, голограмами і штампами підприємства-виготовлювача.

Що стосується транзитних номерів, в тому числі і для мотто транспорту, то виготовляються вони на червоному тлі. Ці номери мають наклейку з датою видачі, щоб представник відповідних органів зміг чітко ідентифікувати їх і з'ясувати чи є прострочення. Легкові автомобілі, причепи і автобуси забезпечуються номерними знаками цифровими восьмизначними, які супроводжуються літерними позначеннями (два знака зліва і два знака справа). Ліві літерні сполучення позначають регіони, а праві - серії номерних знаків. Всього законодавством визначається паралельна експлуатація номерних знаків автомобільних одинадцяти типів.

Наприклад, звернемося до номерних знаків першого типу. В якості фону для номерних знаків цього типу обраний білий колір - для звичайних транспортних засобів і жовтий колір - для маршрутних автобусів. Розміри таких номерних знаків в обох випадках однакові - 520 × 112мм. Цей тип номерних знаків забезпечується державною символікою. У лівій частині знака знаходиться прямокутник, розділений на два рівних сегмента вертикальною смугою, пофарбовані в блакитний і жовтий кольори. На номерах є зображення герба України і коду UA. Нинішні серії номерів не збігаються з попередньою системою кодифікації регіонів. Наприклад, київським номерам присвоєна серія АА, донецьким - АН, дніпропетровським - АЕ, волинським - АС і так далі.