Нагороди - «кіборгам» Білої Церкви (фото)
Як кажуть, справу важливо зробити вчасно – щоб не шкодувати про впущений час. Відзначати героїв-воїнів, учасників АТО – дуже шляхетно. А вдячність, як і належіть, приходить до українських воїнів не лише від родини, близьких, друзів, але – й від держави – у вигляді соціального захисту, а також, звичайно, у вигляді нагород.
В місті Біла Церква відбулося вшанування та нагородження державними нагородами тих військовослужбовців, які проявили мужність та героїзм під час проходження військової служби в зоні військових дій на Сході України. В світлій залі Білоцерківського будинку урочистих подій 17 березня керівники міста Біла Церква та Білоцерківського району подякували воїнам за непохитну патріотичність та героїзм у складних військових обставинах.
Зокрема, мер міста Геннадій Дикий наголосив, що міська влада зробить все можливе, щоб учасники АТО та їхні родини не залишилися забутими із проблемами – щодо здоров’я або соціально-побутових умов, а також що стосується адаптації у мирне життя. Слова великої шани воїнам висловив також голова районної держадміністрації Вадим Маршалок.
Комісар Білоцерківського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Богданевич зачитав витяг наказу Міністра оборони: військовослужбовцям, які загинули, Президентом України було присвоєно чергові військові звання посмертно. Серед них - білоцерківець підполковник Олександр Шкурко, старший помічник начальника артилерії відділення артилерії 72-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Збройних Сил України. Погони із присвоєним званням полковника було вручено його сину Назару. Згідно Указу Президента України посмертно, медаллю «Захисник Вітчизни» було нагороджено загиблого старшого прапорщика Миколу Стадніка. Загиблих воїнів всі присутні вшанували хвилиною мовчання.
Серед білоцерківців, нагороджених державними нагородами - було відзначено старшого сержанта Юрія Кузьменка (11 батальйон Територіальної оборони «Київська Русь») - медаллю «За військову службу Україні»; медалями «Захиснику Вітчизни» - солдата Олександра Сущенка, а також старшого солдата Сергія Томащука (11 батальйон тероборони «Київська Русь»).
Не менш значуща подія відбулася 19 березня в приміщенні театру ім.Саксаганського: вручення нагород – пам’ятних знаків захисникам Донецького аеропорту із числа 72-ї окремої мехбригади, саме тих, кого згодом стали називати «кіборги». Дійсно, Донецький аеропорт став символом боротьби на Сході України. За часи своєї участі в бойових діях АТО 72-а бригада побувала в різних гарячих точках, а у травні 2014 року зведена ротна тактична група бригади у складі 126 бійців отримала наказ зайняти аеропорт (після кіровоградського спецназу – термінал зайняли саме бійці 72-ї бригади). Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. Ці події, безперечно, увійдуть в історію – як сумну, так і славетну історію України.
Командир 72-ї омбр полковник Андрій Соколовський, який прибув із зони АТО саме в цей день, щоб вручили нагороди, наголосив: «Не всі сторінки тих подій розкриті – оборона аеропорту, штурм Маріуполя на день Перемоги, безпрецедентний рейд військ «сектора В» вздовж державного кордону… Але вже сьогодні ми робимо кроки, щоб позначити наших героїв країни». Він вручив нагороду - нагрудний знак «За оборону Донецького аеропорту» - в першу чергу родинам тих, хто загинув під час цих подій (молодшого сержанта Дмитра Григоренка, солдата Олександра Яковенка, солдата Сергія Катеринчука). Під час урочистостей білоцерківський міський голова Геннадій Дикий нагадав перші місяці військових подій, в яких 72-га бригада першою серед військових сил в Україні брала участь,: «Я згадую, як тоді з Білої Церкви вантажили на платформи, везли акумулятори, щоб завести танки… Підприємці, волонтери, мешканці Білої Церкви багато разів допомагали нашій бригаді, і міська влада зі свого боку також завжди готова надати свою підтримку».
Прозвучав зі сцени марш 72-ї омбр, а його автор Валерій Мартиненко з побратимами, представниками громадського об’єднання Українського реєстрового козацтва, подарував бійцям прапор козацтва, який для них символізує перемогу над ворогами.
На екрані в залі театру промайнули кадри документальної хроніки, а на сцені звучали слова подяки – від товаришів по службі, від матерів бійців, від волонтерів (серед яких були й ті, хто в цей день приїхав на нагородження із тих донецьких місцин). А саме тендітна білоцерківчанка-волонтер Ірина Кісельова, «позаштатний військовослужбовець», яка зробила багато, щоб роль бійців 72-ї бригади в подіях Донецького аеропорту не залишилася забутою. Згадавши військові будні волонтерів та складнощі бюрократичних «маневрів», вона щиро подякувала бійцям 72-ї бригади. Зрозуміло, що всі ці люди, які зараз сиділи в залі, стали один одному майже рідними.
Творчі подарунки цього дня прозвучали від колективу театру ім.Саксаганського, а також творчої молоді міста, вихованців шкіл мистецтва, молоді Білоцерківського національного аграрного університету.
Ще більше фото у нашому Фотозвіті http://www.04563.com.ua/photo
Нагороди - «кіборгам» Білої Церкви (фото) (фото) - фото 1
Нагороди - «кіборгам» Білої Церкви (фото) (фото) - фото 2
Нагороди - «кіборгам» Білої Церкви (фото) (фото) - фото 3
Нагороди - «кіборгам» Білої Церкви (фото) (фото) - фото 4