14:24, 28 квітня 2016 р.

На чесному слові

Скільки білоцеківців живуть у зйомних квартирах, не знає ніхто. За оцінками експертів, від 50% до 90% квартир в Україні здаються нелегально. Від цього страждають і квартиранти, і господарі, і сусіди, і міський бюджет.

Виступаючи посередниками між власниками квартир та орендаторами, ріелтори зазвичай не дають реальних юридичних гарантій. Тому стосунки між сторонами тримаються на чесному слові та усних домовленостях.

Орендодавці можуть завищувати орендну плату, втручатися в особисте життя квартирантів і вигнати їх, коли заманеться. З подібним ставленням стикаються майже всі, кому доводиться жити на зйомних квартирах. Водночас, закон не захищає і власників квартир. Приховуючи нелегальний бізнес, вони не можуть звернутися до суду чи поліції у випадку конфліктів.

Збитки від тіньової оренди житла несе і громада міста, оскільки бюджет недоотримує мільйони гривен податків.

Однак, держава досі не змогла знайти механізмів повернення ринку оренди житла у легальну площину. Можливо, ситуацію змінить поширення ОСББ, яке змусить власників квартир відповідальніше ставитись до свого майна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оренда #квартира #житло
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...