• Головна
  • На скільки людству вистачить прісної води?
18:00, 22 травня 2016 р.

На скільки людству вистачить прісної води?

У 2025-му році більше половини людства страждатиме від дефіциту питної води. Такі прогнози оприлюднюють науковці, що займаються питаннями водних запасів планети.

Вода покриває близько 3\4 поверхні Землі, але 97,5% складає солона вода морів та океанів. Прісна вода складає лише 2,5% водних запасів світу, причому 2\3 прісної води зберігається у льодовиках.

Людина розпоряджається питною водою не зовсім раціонально. Близько 70% питної води забирає сільське господарство, ще 22% - промисловість, а домогосподарствам залишається лише 8%.

Розподіл прісної води у світі є вкрай нерівномірним. За даними ООН, 1,2 млрд людей живуть в районах, де бракує придатної для пиття води. Наприклад, в Індії через вживання забрудненої води щороку помирає 140 тисяч дітей.

Проблема води гостро стоїть і в Україні, в тому числі - через забруднення водойм стічними водами. За даними на 2013-й рік, найбільш забрудненими річками країни є Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, а також притоки та водосховища Дніпра. Наприклад, у водах Західного Бугу концентрація азоту перевищує норму 15 разів, а важких металів - у 8 разів.

Нагадаємо, 21-22 травня у Білій Церкві проводиться очистка водогону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #екологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...