• Головна
  • Костелу Іоанна Хрестителя - 200 років!
16:30, 27 червня 2016 р.

Костелу Іоанна Хрестителя - 200 років!

26 червня католики Білої Церкви відзначили своє храмове свято - костелу Іоанна Хрестителя виповнилося 200 років. Однак, через смерть архієпископа всі святкові заходи було скасовано - богослужіння було урочистим, але скромним.

Костелу Іоанна Хрестителя - 200 років!, фото-1

"Наші прадіди будували цей храм, молилися тут. Наші діди проливали кров за християнську віру, коли були гоніння. Ми - їхні нащадки, приходимо в цей храм, щоб просити у Бога заступництва" - виголосив під час меси о. Станіслав Муравський, настоятель храму святого Іоанна Хрестителя.

Саме в цей час - у 1816-му році - завершилось будівництво костелу, яке тривало чотири роки. Ініціатором будівництва був граф Ксаверій Браницький. Католицька громада Білої Церкви жила насиченим релігійним життям. В костелі зберігалося чимало християнських реліквій: частка покрову Діви Марії, частинки одягу святого Йосипа та святого Франциска Асизького.

Однак, у 1920-х радянська влада почала гоніння на церкву. У 1925-му забрали будинок, де мешкали священики, у 1929-му на прихожан наклали непомірний штраф, а у 1930-му костел було зачинено. У 1937-му 21 прихожанина звинуватили у антирадянській діяльності: 16-м присудили смертну кару, а решту відправили на заслання. У 1957-му їх всіх було реабілітовано.

У 1950-х костел використовувався, як лекційний зал, у 1960-х - як склад, а у кінці 1980-х там почали облаштовувати органний зал. В часи незалежності Україна взяла на себе міжнародні зобов'язання щодо повернення храмів, конфіскованих радянською владою. Однак, питання білоцерківського костелу дотепер залишається нерозв'язаним - католики Білої Церкви змушені орендувати костел, аби проводити там богослужіння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #храм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...