• Головна
  • Інфографіка: Як правильно рахувати плату за воду?
14:30, 25 липня 2016 р.

Інфографіка: Як правильно рахувати плату за воду?

Як формуються рахунки на воду, які отримують білоцерківці? У "БілоцерківВоді" спробували розставити крапки над "і", підготувавши наступну інфорграфіку.

Інфографіка: Як правильно рахувати плату за воду?, фото-1

Об'єм спожитих послуг водопостачання і водовідведення розраховуються трьома способами.

За наявності квартирного лічильника споживач знімає показники особисто, передаючи їх диспетчерам "БілоцерквВоди". Це необхідно зробити до 25 числа поточного місяця. Якщо не передавати показники лічильника, до розрахунку буде прийнятий середньомісячний об'єм спожитих послуг за попередні три місяці або середньодобовий об'єм за період, щодо якого наявні показники.

Якщо в квартирі не встановлено лічильник, за основу беруться нормативи питного водопостачання в залежності від кількості зареєстрованих у квартирі осіб. Розрахунок проводиться відповідно тарифів, застверджених Національною комісією, що здійснює державне  регулювання у сферах енергетики та комунальних  послуг.

Іноді трапляються ситуації, коли лічильник знімається з обліку для проведення періодичної перевірки. Така перевірка триває не більше місяця. В цей період плата за водопостачання та водовідведення нараховується відповідно до середньомісячних показників за попередні три місяці.

Розрахувати, скільки доведеться сплатити за воду, можна також трьома способами. 

Перший спосіб - по лічильнику, помноживши показник спожитого об'єму води на вартість одного кубометра. Для холодної води вартість кубометра складає 15,9 грн. Тобто за спожиті 10 кубів треба сплатити 159 грн.

Також розрахувати плату можна, виходячи з середньомісячного об'єму споживання. В такому випадку, вартість одного кубометра треба помножити на середньомісячний об'єм спожитої води впродовж останнього півріччя.

Також можна провести розрахунки відповідно до нормативів споживання, зафіксованих рішенням Білоцерківської міської ради № 1298-63-VI від 18 вересня 2014 року "Про нормативи питного водопостачання населення м. Біла Церква". Так, для квартир встановлений норматив 6,59 кубометрів води на особу. Щоб отримати суму до сплати, цей норматив слід помножити на вартість одного кубометра води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #тарифи #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...