В центрі Білої Церкви продовжують розкопувати могили

У центрі Білої Церкви продовжують розкопувати старовинні могили. Роботи з прокладання теплотраси через парк Слави почались ще минулого тижня. Тоді будівельна техніка вигорнула на поверхню два мішки людських кісток, які були передані управлінню ЖКГ. Фото з місця подій - у нашому попередньому матеріалі. 

Справа в тому, що під парком Слави знаходиться старовинне католицьке кладовище, знищене радянською владою у 1950-х. Під невеликим шаром землі стоять склепи, які в ці дні розвалює будівельна техніка. Сьогодні роботи у парку продовжуються - у купах вигорнутої землі можна помітити цеглу розвалених склепів, уламки трун та інші артефакти.

В центрі Білої Церкви продовжують розкопувати могили, фото-1 В центрі Білої Церкви продовжують розкопувати могили, фото-2 В центрі Білої Церкви продовжують розкопувати могили, фото-3 В центрі Білої Церкви продовжують розкопувати могили, фото-4 В центрі Білої Церкви продовжують розкопувати могили, фото-5

Скандальна ситуація починає привертати все більше уваги місцевої громади. До вирішення проблеми вже підключились місцеві спільноти греко- та римокатоликів, історики та археологи, польське товариство та представники ЗМІ. За неофіційною інформацією, за ситуацією вже слідкує консул республіки Польща, оскільки чимало похованих на кладовищі були етнічними поляками.

Питання в тому, наскільки швидко місцева влада та інші сторони зможуть знайти прийнятний компроміс та системне рішення проблеми. Це не єдине кладовище у Білій Церкві, яке було знищене у минулому столітті і з тих пір варварськи розкопується при кожних земельних роботах. 

Як ситуація буде розвиватись далі, слідкуйте у наших публікаціях!

БілаЦерква кладовище
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі