• Головна
  • Парк Слави у Білій Церкві треба перейменувати - активісти
09:20, 6 вересня 2016 р.

Парк Слави у Білій Церкві треба перейменувати - активісти

Білоцерківська "Молода Просвіта" виступила з ініціативою перейменувати парк Слави. На думку активістів, цьому місцю краще пасує назва парк Пам'яті і слави. Відповідне звернення "Молода Просвіта" спрямувала до міського голови Геннадія Дикого.

Свою пропозицію активісти обгрунтовують наступним чином. По-перше, парк розбитий поверх старовинного католицького кладовища і поховані там білоцерківці заслуговують на вшанування.

"Щороку, віддаючи данину пам’яті білоцерківцям-фронтовикам, ми топчемось по кістках білоцерківців, пам’ять про яких хотіла стерти радянська влада. Зауважимо: це не якісь абстрактні «католики» чи «пращури», а наші земляки і сусіди. Ті, хто лежать у могилах під парком Слави, розбудовували Білу Церкву разом з нашими прадідусями і прабабусями.

Далеко не всі встигли перепоховати своїх родичів перед тим, як бульдозери комунальників почали загортати старовинні сімейні усипальниці. Сьогодні онуки, чимало з яких розпорошила по Україні і по світах війна та радянський терор, приїздять до Білої Церкви, шукаючи дідівських могил. Але що вони знаходять? Сьогодні вони не мають навіть місця, куди покласти вінок" - йдеться у зверненні "Молодої Просвіти".

Детальніше про ситуацію з кладовищем читайте у нашому матеріалі.

По-друге, нова назва більш точно передаватиме зміст Другої світової війни та радянської епохи.

"Сьогодні вже немає потреби приховувати темні сторінки Другої світової війни: загороджувальні загони, звірства каральних органів в тилу, депортацію кримськотатарського народу та інші злочини, що їх чинили під прапором «боротьби з фашизмом»" - йдеться у зверненні.

"Всюди по Україні – від Луганська до Львова – становлення радянської влади супроводжувалось терором проти місцевого населення. Історія католицької спільноти Білої Церкви – яскраве тому підтвердження. Гоніння на білоцерківців-католиків почались вже у 1925-му. У 1930-му у громади відібрали костел св. Іоанна Хрестителя, а у 1937-му розстріляли 16 найактивніших прихожан. Аналогічні випробування випали і на долю представників інших конфесій – і у Білій Церкві, і по всій Україні" - нагадують активісти.

"Ми закликаємо поставити на розгляд Білоцерківської міської ради питання про перейменування парку Слави у парк Пам’яті і слави. Нова назва жодним чином не применшує слави тих, хто справді її заслужив, але робить і додатковий акцент на пам’яті – передусім про білоцерківців, які поховані у могилах під парком" - йдеться у зверненні.

Водночас, "Молода Просвіта" вважає недоцільним перетворювати парк на "пантеон всім і вся" і "сад скульптур". Не секрет, що у парку Слави час від часу пропонують встановити ще якісь пам'ятники: чи то АТОвцям, чи то пожежникам, чи то героям минулих епох. "Солдати Червоної армії, січові стрільці, повстанці, жертви репресій стояли по різні боки барикад" - нагадують "просвітяни".

З повним текстом звернення "Молодої Просвіти" можна ознайомитись нижче.

лист

лист

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #ПаркСлави #МолодаПросвіта #декомунізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...