Як ЦК "Азов" бореться з наливайками у Білій Церкві
На днях активісти Цивільного корпусу «Азов» допомогли прикрити ще одну наливайку у Білій Церкві. Як це відбувалось і що робити громадянам, яким не подобаються наливайки, ми поговорили з Олександром Вишневським, головою осередку ЦК «Азов» у Білій Церкві.
- Олександре, здається, це вже не перший випадок, коли ЦК «Азов» допомагає поліції боротись з наливайками.
- Так, ми часто їм допомагаємо, та й вони не проти, щоб ми їм допомагали. Наприклад, ми допомагали оштрафувати магазин «Зелений» на ж\м Леваневського - зараз збираємось взятись за наливайки всерйоз.
- В чому заключається ваша допомога поліції?
- Ми проводимо контрольні закупки. Наша людина заходить у заклад, купує спиртний напій, а потім ми дивимось, чи має заклад ліцензію на продаж алкоголю і взагалі дозвільні документи на магазин-кафетерій. І якщо вони є, чи відповідає заклад встановленим вимогам. Також ми слідкуємо, щоб сама поліція довела роботу до кінця, тобто щоб був складений протокол.
ЦК "Азов" за роботою (Олександр Вишевський - зліва)
- Як ви вибираєте ці заклади? Наприклад, чому ви звернули увагу на «Фортецю»?
- На цей заклад були скарги від місцевих мешканців – в тому числі, до дільничного. Іноді громадяни приходять до нашої громадської приймальні – тоді ми шукаємо дільничного інспектора у конкретному районі. Ми співпрацюємо з поліцією і виступаємо за те, щоб все було в рамках закону. Не поламати і розтрощити, а показати, що закон один для всіх і «порішати» за 200 гривень не вийде.
- І яка ситуація була у «Фортеці»?
- Там не було взагалі ніяких дозвільних документів, виданий міськрадою – лише договір на прибирання території, але і його нам не показали. Ми разом з дільничним інспектором склали адміністративний протокол. В процесі до нас підійшли «оборонці» «Фортеці» - від бомжів до звичайних п’яниць – які хотіли відстояти свій улюблений заклад. Ми пробули там близько трьох годин – мало не дійшло до бійки, але ми дали зрозуміти, що поступок не буде.
- Міська влада також оголосила війну наливайкам і демонструє певні результати. Цього, на вашу думку, достатньо?
- Не достатньо. У нас надто м’які закони. Штрафи менші, ніж коштує ліцензія на продаж алкоголю на розлив. ЦК «Азов» виступає за більш суворе законодавство, а також за посилення громадського контролю за ситуацією. Треба відстежувати сумнівні заклади, приводити туди поліцію, перевіряти наявність документів і, у випадку порушень, добиватись складання відповідного протоколу. У нас був епізод біля гаражного кооперативу «Ентузіаст». Там також була наливайка, яка працювала без жодних документів. І штраф вони отримали досить високий.
- А наскільки взагалі, за вашими оцінками, проблема наливайок поширена у Білій Церкві? Наскільки вона гостра?
- Вона не гостра, а катастрофічна. Населення просто спивається – і молодь, і старші люди. Це життя на гранях стакану.
- Що робити мешканцям Білої Церкви, які хочуть закрити певну наливайку?
- Звертатись до громадської приймальні ЦК «Азов», яка знаходиться у приміщенні готелю «Рось», і повідомляти адресу закладу. А ми вже приїдемо туди з поліцією і проконтролюємо, щоб справу було доведено до кінця.