Міфи про електромобілі
Завжди є прихильники теорій та їх повна протилежність. Тому, з початком популярності та стовідсотковим ростом продаж електрокарів, як в нашій країні, так і в країнах Європи з’явились міфи. Деякі міфи ми з вами спростуємо.
Міф Перший: Заряд акумулятора електромобіля не вистачає на день.
Факт: В середньому, мешканець міст, чи то Києва, чи інших міст - дистанція проїзду становить 60-80 км, повної зарядки вистачає на 130-180 км. Тому, проблема підзарядки протягом дня відпадає сама собою. Доречі, вже по Україні відкрито більше 400 станцій, з них майже 25 високошвидкісні, 80% заряду акумулятора за 20 хвилин.
Міф Другий: Висока вартість електромобіля по відношенню до його бензинового аналога.
Факт: За останні роки розвиток сучасних технологій знизив вартість акумуляторів в чотири рази. Відповідно і вартість таких авто теж різко зменшилась.
Міф третій: Заряд батареї значно падає в зимовий період.
Факт: Так заряд акумулятора падає, у відповідний період на одне ділення, приклад, при падінні температури до -5 заряд буде 95%. На сьогодні є засоби, які допомагають пережити цей період. Встановлення автономної пічки або утеплення батареї. Але зазначимо, що навіть падіння температури до -20 градусів, все одно заряду хватить вам на цілий день.
Міф чотири: Ємкість батареї падає з часом експлуатації авто.
Факт: На висновках фахівців, з відстеження строку експлуатації батареї, становлено, що за п’ять років або 100 тисячного пробігу, падіння ємкості батареї становить всього 15%. Але гарантія від виробника становить від 5 до 8 років або 250 тисяч кілометрів. Це грає тільки на руку власникам таких авто.
Ми представили вам тільки головні міфи. Але дивіться на динаміку росту продажів авто. В країнах Європи кожен рік він становить стовідсотковий ріст. Взагалі, на це впливають багато факторів: соціальна реклама, підтримка держави в купівлі саме екологічних авто. А в ряді країн, більшість служб таксі вже переходять на електромобілі. В ЄС розроблена програма по зменшенню викиду СО2 у повітря до 30-40% до 2030 року.
Більшість людей заробляють гроші для своїх діях, але ніхто з них не замислюється, яким буде їхнє життя у світі з екологічним колапсом.