• Головна
  • В Україні вилучають автомобілі на іноземних номерах
16:21, 20 березня 2017 р.

В Україні вилучають автомобілі на іноземних номерах

Водії скаржаться на свавілля митників, але закон, все одно, порушують.

На українських дорогах дуже багато автомобілів на іноземних номерах. В країні таких машин близько 50 тисяч – за даними митної служби. Люди, які виступають за легалізацію нерозмитнених автомобілів, називають кількість в 1,5 - 2 млн.

Нещодавно громадські працівники провели акцію біля Верховної Ради, де закликали прийняти законопроект, який на нерозмитнених автомобілях дозволяє пересуватися по Україні, сплачуючи щороку в державну скарбницю фіксовану суму.

Активізація водіїв "іноземних" авто пов'язана і з тим, що правоохоронці разом з ГФС та митниками почали проводити рейди по виявленню таких машин. Власників машин не просто штрафують, але й забирають автомобілі на штраф-майданчики.

Поліція, у деяких випадках, відправляє такі автомобілі на пункти митного контролю, щоб ті сплачували штрафи.

"Були випадки, коли машини забирали, у когось вимагали хабар", - сказав Юрій Дерев'янко, народний депутат. У Чернігівській області СБУ спільно із працівниками прокуратури затримали на хабарі двох співробітників спецзавода управління превентивної діяльності Нацполіціі. Вони вимагали від водіїв автомобілів на іноземної реєстрації гроші.

У ГФС Київської митниці також підтверджують рейди. У відомстві зазначили, що було вилучено чотири автомобілі з іноземною реєстрацією.

Машини забирали по протоколам за порушення митних правил, які відповідали статті 485 митного кодексу. Згідно за статтею передбачено штраф у сумі 300% від вартості розмитнення. У кожному випадку конкретні суми різні та залежать від вартості автомобіля, обсягу двигуна.Тобто мова йде про сотні тисяч гривень. Такі випадки поки поодинокі. При оформленні протоколу, в основному, митники змусять автовласника заплатити штраф в розмірі 8,5 тис. грн і вивезти автомобіль з країни. З водія можуть стягнути 300% вартості від розмитнення авто тільки у випадку відмови.

Нерозмитнений автомобіль, згідно з законодавством, на території України може перебувати всього 5 - 10 днів.

Як сказав Олег Ярошевич (ГО "Автоєвросила"), рейди проходять  по всіх областях України. З ціллю відкупитися від митників, - власники таких авто віддають від 5 до 10 тис. грн. Є багато охочих заплатити, так як не хочуть позбутися машини, а потім, щоб визволити її зі штрафмайданчика, заплатити величезні штрафи.

Автоюрист Богдан Глядик  сказав, що поліція не має повноважень на те, щоб тимчасово  затримувати транспортні засобіи тільки тому, що вони на іноземних номерах. А у митників немає повноваження, щоб притягнути до відповідальності за порушення митних правил та обмеження прикордонної зони. Цим і користуються водії.

Олег Назаренко, голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів зазначив, що користуватися рік автомобілями з іноземними номерами можуть тільки нерезиденти – українці або іноземці , які мають в паспорті штамп про постійний консульський облік в іншій країні.

Але українці користуються послугами компаній, які їм допомагають, начебто, влаштуватися на роботу за кордоном та мати можливість їздити на авто, оформленому на цю фірму. Однак ця система також дуже сумнівна.

Закон про Нацполіцію не дозволяє поліції контролювати дотримання митних правил. Тому правоохоронці самостійно не можуть притягнути водія до відповідальності за те, що вони їздять на нерозмитнених авто.

Тобто, поліцейські можуть зафіксувати порушення та передати цю інформацію тим, хто це фіксує, а митники, в свою чергу, стягнуть з водія штраф. "Важливо враховувати, що сплата штрафу не звільняє автомобіліста від подальшої сплати митних платежів", - зазначив юрист ЮФ "Місечко та Партнери".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#автозіноземниминомерами #автомобілінаіноземнихномерах #вУкраїні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...