Ольга Бабій заявила, що створення технопарків у Білій Церкві неможливе в нинішніх умовах
Без будівництва нових очисних споруд, розвитку потужностей і зміни технології очищення стоків та промисловий розвиток міста Біла Церква у Київській області неможливий. Каналізаційні очисні споруди міста знаходяться у тому стані, що не в змозі впоратися зі збільшенням обсягів стічних вод.
«Майже 40 підприємств міста скидають стічні води з перевищенням концентрації забруднюючих речовин за нормативами. Каналізаційні мережі, якими транспортуються стічні води в Білій Церкві, мають протяжність 266 км. Каналізаційні очисні споруди побудовані з двох черг, але діючою є тільки одна. Проект I-ї черги каналізаційних очисних споруд м. Біла Церква в 1964-65рр. виконаний. Споруди, введені в експлуатацію наприкінці 1971 року, друга черга очисних споруд міста побудована в 1989 році. Отже, зрозуміло, що за цей час каналізаційні очисні споруди вже відпрацювали свій термін. Сьогодні перша черга очищає 45-50 тис. м3 стоків на добу і вже давно працює в режимі перевантаження через постійне погіршення якості стічних вод в місті », - зауважила Бабій.
Вже неодноразово компанія «Білоцерківвода» звертала увагу людей на те, що промислові підприємства, працюючи в Білій Церкві, скидають в каналізацію міста стічні води неналежної якості, не маючи локальних очисних споруд.
Директор ТОВ Білоцерківвода зазначила, що місцяни повинні розуміти, якщо підприємство скидає у стоки відходи з перевищенням допустимих концентрацій, то за це платять звичайні споживачі. На очистку погіршених стоків держава витрачає значно більше електроенергії. Цього року активно почали обговорювати тему створення потенційних" технопарків " в Білій Церкві, але ніхто не думає про те, що у міста немає можливості надавати технічні умови на приєднання. За словами Ольги Бабій, пропускна здатність, в першу чергу, становить близько 45,000 м3 на добу а, за думкою фахівців, ця пропускна здатність працює з постійним перевантаженням в півтора рази.
За її словами, зараз ні про який «технопарк» не може бути й мови, адже місто живе «на грані» екологічної катастрофи.
«Якщо, не дай боже, каналізаційні очисні споруди все ж не витримають та зупиняться, то місто залишиться не тільки без каналізації, а й без води. Це призведе до екологічної катастрофи », - резюмувала Ольга.
Нагадаємо, раніше інформаційний сайт Білої Церкви вже повідомляв про те, що компанія «Білоцерковвода» допоможе підприємствам, що працюють на поліпшення якості води в місті.