Як уберегтися від кліщів на травневі свята
На травневі свята люди, втомлені від щоденної рутинної роботи, намагаються вибратися на природу. Всі ми виїжджаємо на турбази, відпочиваємо в лісі та на дачі. Однак найчастіше під час такого відпочинку ми забуваємо про таку небезпеку, як кліщі.
Найчастіше людина перебуваючи на природі зустрічається з іксодовими кліщами. Інфіковані кліщі після укусу здатні спричиняти інфекційні захворювання у людей, а саме: кліщовий вірусний енцефаліт, хворобу Лайма (або бореліоз), туляремію. У природі спостерігають два піки найбільш вираженої активності кліщів: у квітні-травні та у серпні-вересні. Кліщі нападають незалежно від дня та ночі, у будь-яку погоду. Під час жаркої та сухої погоди їх активність зменшується, а в у похмуру та прохолодну – збільшується.
Кліщі можуть присмоктуватись до людини не тільки під час перебування на природі, а й через деякий час, після відвідування парку, якщо залишаться на речах та одязі. 60 видів вірусів можуть бути поширені через укус цих комах. Найнебезпечнішим з них є кліщовий енцефаліт. Згідно статистики кожен четвертий кліщ інфікований збудниками хвороби Лайма – бореліями. Саме тому на травневі свята залишається дуже високий ризик бути вкушеним саме заразними кліщами.
Для того, щоб захистити себе та своїх рідних від нападів кліщів необхідно користуватись спеціальними засобами – репелентами. Найдешевшим і не менш дієвим репелентом залишається бальзам «Зірочка». Присмоктуються кліщі в місцях, де найбільш тонка шкіра у людини – під грудьми, в області пупка, за вухом, під лопатками тощо. Тому після відпочинку на природі, уважно огляньте себе та своїх рідних, одяг, квіти та речі.
У випадку, коли кліщ все ж таки присмоктався не забувайте про важливе правило:
Правильно видалити кліща зможе тільки фахівець – медичний працівник.
Якщо звернутись за медичною допомогою за якихось умов є неможливим, не допускайте наступні помилки:
- Не можна сильно стискати тіло кліща пінцетом під час його видалення, оскільки при цьому можна вичавити вміст кліща разом із збудником в рану;
- Не видаляйте кліща різкими рухами, так його «голівка» може залишитись в шкірі, що спричинить запалення та загоєння;
- Не наносіть на кліщив масло, або мазеві пов’язки, так при цьому кліщ може задихнутися, а мертвим видаляти його значно складніше.
Обов’язково обробіть спиртовим розчином, або йодом місце присмоктування після видалення кліща.
Не забудьте звернутись до лікаря, навіть після вдалого, на ваш погляд, видалення кліща.
Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишать вам тільки приємні спогади!