• Головна
  • Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна
16:31, 1 липня 2017 р.

Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна

Купання у водоймах Київської області може бути небезпечним для здоров'я: є ризик підхопити дизентерію, сальмонельоз або ж захворіти діареєю.

Які ризики виникають після купання у водоймах

Під час купання у водоймах є великий ризик заразитися сальмонельозом, дизентерією або ж підхопити діарею (найлегший наслідок з усіх можливих). Про це повідомляють у відділі санітарно-гігієнічних досліджень Київського обласного лабораторного центру МОЗ України. Також через воду у водоймах Київської області можна заразитися аскоридозом (глистове захворювання) і навіть небезпечними для життя захворюваннями - холерою, лептоспірозом.

Як зазначила лікар відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Київського обласного лабораторного центру МОЗ України Валентина Ніколаєц, на пляжах і в рекреаційних зонах відпочинку Київської області, за результатами досліджень, у 2017 році холерні вібріони і лептоспіри не виявлені.

Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна

Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна

Однак, за словами Валентини Ніколаєц, в деяких водоймах було виявлено невідповідність нормам за мікробіологічними та санітарно-гігієнічними показниками. Причому в окремих випадках вміст лактопозитивної кишкової палички перевищував норму в кілька разів: при нормі 5 тисяч в окремих випадках було виділено до 240 тисяч.

Якщо була виявлена ​​така паличка, значить у водоймі відбувається фекальне забруднення. У разі ковтання цієї води, є великий ризик захворіти інфекційними захворюваннями (сальмонельоз, дизентерія). При великій концентрації палички після ковтання води (під час пірнання, наприклад,) може початися діарея.

У випадку перевищення за мікробіологічними та санітарно-гігієнічними показниками видається рекомендація про введення тимчасової заборони на купання.

Які пляжі небезпечні для купання

У Київській області невідповідність за мікробіологічними показниками, а в ряді випадків і відхилення по санітарно-гігієнічним нормам, вже встановлено на озерах в селищах міського типу: Димер, Гаврилівка, Синяк, а також в Київському водосховищі в районі Вишгородського району, на річці Унава у Фастові, в озері смт. Ворзель Ірпінського району. У Бориспільському районі невідповідність виявлено у Оленіцком озері, озері УМБ 17, озері "Гідропарк". Також в Канівському водосховищі, озері "Княже".

Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна

Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна

У Білій церкві (обстеження проводилось в районах Центрального міського пляжу і в рекреаційній зоні річки Рось) у воді були виявлені яйця аскарид. Також їх знайшли в річці "Протока" смт Гребінки Васильківського району.

При цьому слід зазначити, що моніторинг ситуації проводиться тільки на територіях, що мають статус пляжів і рекреаційних зон. Стан стихійних місць відпочинку ніким не досліджується.

Хто несе відповідальність за стан пляжів

Раніше, до реорганізації СЕС, функції відбору проб води та дослідження стану пляжів входили в її обов'язки. На підставі показників організація погоджувала паспорта для пляжів. Після ліквідації СЕС лабораторний центр, який відповідає за проби води, перейшов в підпорядкування МОЗ.

Моніторинг проводиться тільки на 67 пляжах і в рекреаційних зонах, які знаходяться у веденні центру. На стихійних пляжах моніторинг може проводитися тільки за зверненням громадян.

Функція нагляду за станом самих пляжів (також була у СЕС) в результаті реорганізації перейшла до Госпродпотребслужби. Під час нагляду відбувалась перевірка наявності питного фонтанчика, туалету, кабінок для перевдягання, дотримання санітарних нормативів (місця для збору сміття, відсутність гризунів). Пісок перевіряли на гельмінти, яйцегліст. Крім того, перевірялося розташування торгових точок на пляжі, були чіткі норми, якими продуктами на пляжі можна торгувати.

Більшість цих норм було передбачено наказом ГосЧС № 272, який 30 травня 2017 року втратив чинність.

Крім того, наказом регламентувалися дії санітарної служби за погодженням паспортів для пляжів. У 2017 році в Київській області були видані паспорти тільки на ті пляжі, які звернулися ще до того, як наказ втратив силу.

У той же час експерти відзначають, що стан пляжів безпосередньо впливає на мікробіологічні показники водойм. Якщо водойми не забруднювати, вони самі очищаються. Але для цього необхідно, щоб прибережна територія утримувалась в нормальному стані, були організовані місця збору сміття, встановлені туалети.

Відповідальності за недотримання цих норм наразі немає. Якщо раніше пляж не отримав би паспорт СЕС, і його використання для відпочинку могло бути заборонено, то зараз ця відповідальність лежить на органах самоврядування.

При цьому немає ніякого механізму, щоб покарати органи самоврядування за відмову поставити табличку «Не купатися" на підставі рекомендацій або змусити їх запрошувати Госпродпотребслужбу для дослідження стану пляжів.

Таким чином, поки що повною мірою справедливий принцип про те, що порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих.

Читайте ініші новини на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сальмонельоз #дизентерія #діарея #пляжі #міськийпліжБілаЦекрва #річкаРось #Протока #новиниБілоїЦеркви
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...