• Головна
  • Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем
12:29, 10 липня 2017 р.

Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

У касах комісія, а в інтернеті "чайові" беруть не всі

Наприкінці кожного місяця у відділеннях деяких банків і на пошті ажіотаж: українці стоять в чергах, щоб встигнути сплатити комунальні послуги до 20-го числа, попередивши гнітючу позначку про борг в наступній квитанції. Сайт міста Білої Церкви дізнавався де саме платити за комунальні послуги швидше та дешевше.

Сервіс: термінал банку

Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

Співробітники банків намагаються стимулювати клієнтів розраховуватися за комуналку через платіжні термінали, які знаходяться у відділеннях - заманюючи швидкістю проведення операцій і відсутністю додаткового комісійного збору.

Такі автомати зручні тим, що провести оплату через них зможуть клієнти будь-якого банку, а не тільки банку-власника терміналу. Термінали є в багатьох відділеннях і приймають вони як карти, так і готівку.

Ще одним плюсом терміналів є те, що черги біля них як правило невеликі, а всі операції підтверджуються чеком. Мінуси також є: якщо оплачуєте послуги готівкою, потрібно заздалегідь подбати про те, щоб купюр вистачало під розрахунок на кожну квитанцію, так як термінал не дає здачу. Її, як правило, можна відправити на карту банку або на мобільний, але якщо готівка потрібна тут і зараз, то це може бути незручно.

Пошта: черги та "чайові"

Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

Найбільш звичними для оплати комуналки залишаються відділення «Укрпошти». Комісія тут або відсутня, або стягується невелика (з деякими організаціями немає договорів). Однак для того щоб все ж таки оплатити тут комуналку потрібно вистояти величезну чергу. Для тих, хто не хоче стояти у відділенні, можна провести оплату через офіційний сайт «Укрпошти». Але в цьому випадку вам доведеться сплатити комісію від 0,5%, але не менше ніж 3 грн, до 1,5% + 3 грн (різна в кожному місті, тому що залежить від домовленостей з міськими службами, які надають послугу).

Особистий кабінет в організації

Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

Оплатити комунальні послуги також можна через особисті онлайн-кабінети організацій, що надають послуги. Для цього необхідно зареєструватися на офіційному сайті і пройти ідентифікацію (логін і/або пароль буде висланий на електронну пошту або мобільний телефон). У кабінетах деяких організацій можна здійснювати не тільки моментальну оплату, а й бачити тариф і показники, проходити звірку, стежити за графіком зміни суми оплати тощо. Але, на жаль, так працюють не всі кабінети - в деяких можна здійснювати тільки мінімальні опції (наприклад, вносити показники і, власне, оплачувати вартість послуги).

До електронних кабінетів зазвичай не прив'язується банківська карта, з якої буде оплачуватися послуга - її необхідно вводити вручну, після цього ваші взаємодії з кабінетом закінчуються, і триває "діалог" з банком (не у всіх банках легко отримати підтвердження). Мінус ще й у тому, що дані кабінети є не у всіх організаціях, а через недоліки систем можуть з'являтися борги і незрозумілі суми, хоча в паперових платіжках все оформлено правильно. Також в таких кабінетах часто є комісія за оплату.

Комп'ютер і смартфон на допомогу

За допомогою мобільного додатка або послуги інтернет-банкінгу в багатьох банках можна оплачувати квитанції.

Дана послуга доступна тільки клієнтам певного банку, які зареєстровані у системі банкінгу. Плюсом даного способу є те, що оплату можна провести, не встаючи з дивана, або в будь-якому місці, де є інтернет. Комісія найчастіше не стягується і не потрібно стояти в черзі. Також можна створити шаблон платежу, щоб кожного разу не вводити заново реквізити організації, і зробити проплату автоматичною в певний день місяця.

Мінус онлайн-проплати полягає в тому, що, якщо у вас вдома немає принтера, ви не зможете отримати на руки квитанцію про оплату на руки. Люди старшого віку до гаджетам ставляться з певною недовірою і досі продовжують стояти в чергах. Однак, як відзначають в «Ощадбанку», за останній рік більше 50% платежів проходять саме через дистанційні канали, а не через касу.

Системи прийому платежів

Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

Деякі користувачі інтернету сплачують комунальні послуги через онлайн-сервіси та системи прийому платежів: Portmone, iPay.ua, EasyPay, Plategka і інші. Практично у всіх системах необхідно пройти реєстрацію і «підв'язати» аккаунт до банківській картки для автоматичного формування і оплати платежів. В цілому така практика досить популярна і зручна. Операція дуже проста: вибираєте послугу для оплати, натискаєте кнопку «продовжити», вводите дані карти і натискаєте кнопку «сплатити». Однак для цього всі постачальники послуг повинні співпрацювати з даним сервісом.

Деякі системи платежів стягують абонплату, від 10 гривень за користування сервісом. Також в деяких сервісах є комісія за оплату комунальних послуг.

Комісія залежить від типу і суми платежу, а її розмір варіюється від декількох відсотків від рахунку до фіксованої ставки. Деякі системи дають знижку на комісію 10-20% зареєстрованим користувачам ресурсу. Останнім також доступні шаблони та історія платежів, у більшості систем є мобільні додатки, які працюють на всіх популярних мобільних платформах - Android, iOS і Windows phone.

Через касу банку

Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

Також залишається популярним спосіб оплати «комуналки» через касу будь-якого банку. У цьому випадку комісія за платежі залежить від наявності укладених договорів між постачальниками послуг і банком, і може відрізнятися в залежності від банку і навіть регіону країни.

Зазвичай комісія починається від 0,5% (але не менше 3 грн) до 1,5% від суми +10 грн. Вигідною таку проплату назвати не можна.

Читайте також: Кабінет Міністрів переніс дату переходу на цифрове телемовлення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комунальніпослуги #банківськакартка #банківськийтермінал #оплатикомуналки #новини #04563
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...