• Головна
  • Водонапірна башта - історична спадщина Білої Церкви, яка потребує реконструкції
15:45, 29 серпня 2017 р.

Водонапірна башта - історична спадщина Білої Церкви, яка потребує реконструкції

Сьогодні башта, що височіє у самісінькому центрі Білої Церкви, гостро потребує ремонту. Питання реставрації споруди неодноразово підіймалось у міській раді. Однак, досі невідомо, хто потурбується про стан архітектурної пам'ятки.

Сайт 04563.com.ua з'ясовував чи планується реконструкція башти найближчим часом.

Нагадаємо, що автором башти є Володимир Шухов, який винайшов і запатентував гіперболоїдні вежі, які користувалися великою популярністю в світі. Термін «гіперболоїд» належить самому Шухову, та означає ось таку ажурну конструкцію.

В Україні колись було багато об`єктів, запроектованих Володимиром Шуховим. Зокрема, це десятки водонапірних веж, мостів, цехів, а також унікальні Аджигольські маяки. На сьогоднішній день, на жаль, з цієї маси будівель зберіглося лише невелика частка унікальних споруд. До 2000 року в Україні їх було всього 10: у Білій Церкві, Фастові, Конотопі, Черкасах, Помічному, Полтаві, Шостці. Як не прикро, історія демонструє тенденцію «зникнення» унікальних шуховських споруд і сьогодні.

У Черкасах, аналогічну споруду реставрували – верхівку викрасили у патріотичний синьо-жовтий колір, зробили різнокольорову підсвітку та облаштували територію навколо башти.

Водонапірна башта - історична спадщина Білої Церкви, яка потребує реконструкції, фото-1

У Білій Церкві водонапірну башту за проектом Шухова спорудили у 1929 році. В роки Великої Вітчизняної війни споруда була зруйнована вибухівкою, яку підклали фашисти. Однак, башту відновили у 1946 році.

Водонапірна башта - історична спадщина Білої Церкви, яка потребує реконструкції, фото-2

Білоцерківська водонапірна башта – це величезна дерев’яна «бочка», яка ніби висить у повітрі на ажурній металевій конструкції. Якщо підійти до неї впритул трапляється диво – башта ніби «розвертається» візуально, розширюючись у просторі та закриваючи собою все небо. Всередині споруди знаходяться чудернацькі гвинтові сходи, які ведуть нагору.

Цікаво, що конструкція вежі виконана без застосування зварювання, тільки за допомогою заклепок. Башту вважають унікальною ще й тим, що вона має відхилення вбік, так само, як Пізанська.

Як розповіла заступник директора департаменту ЖКГ Альона Колотницька, нещодавно були проведені допорогові закупівлі через систему Prozorro, на влаштування захисної сітки навколо башти, до моменту її реконструкції. Такі заходи повинні допомогти захистити саму вежу від руйнування та вберегти людей від падіння її елементів. Також сітка допоможе закрити доступ до вежі, від бажаючих на неї залізти.

«Металеві деталі знаходяться в задовільному стані, а дерев’яна обшивка і покрівля розвалюється.» - відзначила Альона Колотницька.

Виконувати роботи буде білоцерківська компанія УСПА-ЛЕД. Роботи планують виконувати методом промислового альпінізму і в нічний час, так як вежа розташована поблизу проїжджої частини, нависаючи над дорогою.

Сьогодні водонапірна башта знаходиться у занедбаному стані, а могла б приваблювати туристів не менше, ніж всесвітньо відомий дендропарк «Олександія»… Сподіваємось, що колись, архітектурна пам’ятка Білої Церкви буде реконструйована та стане ще однією візитною карткою нашого міста.

Читайте інші новини на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Водонапірнабашта #пам'яткаархітектури #новини #БілаЦерква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...