• Головна
  • Театр ім. Саксаганського направив позовну заяву до суду щодо невизнання результатів ревізії
Оновлено
12:30, 1 вересня 2017 р.

Театр ім. Саксаганського направив позовну заяву до суду щодо невизнання результатів ревізії

Оновлено
Театр ім. Саксаганського направив позовну заяву до суду щодо невизнання результатів ревізії

Прес-служба Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського для сайту 04563.com.ua прокоментувала результати ревізії, яка проводилась Північним офісом Державної аудиторської служби України на підприємстві.

Як зазначили у прес-службі театру, під час перевірки ревізорами не було встановлено порушень в наступних питаннях:

- Відповідність фактичної діяльності закладу передбачений статутом та іншими регуляторними актами (ліцензіями, сертифікатами, квотами, дозволами тощо) порушень не встановлено.

- Ревізією дотримання законодавства при затвердженні кошторисів (планів використання бюджетних коштів), внесення до них змін та їх виконання порушень не встановлено.

- Вибірковою ревізією правильності планування потреби в бюджетних коштах порушень не встановлено.

- Вибірковою перевіркою повноти та правильності оплати орендованих Театром житлових приміщень для працівників театру порушень не встановлено.

- Ведення квиткового господарства Театром порушень не встановлено.

- Операції на реєстраційних рахунках, відкритих в органах казначейства та на рахунках в установах банків. Порушень не встановлено.

- Ведення касових операцій. Порушень не встановлено.

- Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату (заробітна плата, премії, доплати, надбавки та компенсаційні виплати) порушень не встановлено.

- Застосування процедур при закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти порушень не встановлено.

- Стан розрахункової дисципліни оплати комунальних послуг. Стан виконання господарських угод. Порушень не встановлено.

- Вибірковою ревізією дотримання порядку складання звітності про використання бюджетних коштів порушень не встановлено і ін.

«У вимозі зазначено про необхідність усунення порушень, що, на думку ревізорів, призвели до втрат, лише по 3-х виявлених фактах: щодо виплати матеріальної допомоги працівникам театру в завищених розмірах на суму 531,72 тис.грн., щодо незастосування санкції за несвоєчасне повернення майна (відео проектора) на суму 54,4 тис.грн. та щодо зайвого списання ПММ на суму 6,1 тис.грн. внаслідок використання автотранспорту у святкові дні. Аргументовані заперечення щодо незгоди з даними фактами порушень викладені в запереченнях до акту ревізії та в поясненнях, які надавались в ході ревізії.» - відзначили у прес-службі театру.

Театр ім. Саксаганського, не погодився з викладеними в акті ревізії порушеннями та направив позовну заяву до суду щодо невизнання результатів ревізії та вимог Державної аудиторської служби про усунення виявлених ревізією порушень. Крім того, керівництво театру ініціювало проведення експертизи щодо достовірності викладених в акті ревізії порушень.

Також, прес-служба театру прокоментувала обвинувачення в виплаті матеріальної допомоги працівникам театру в завищеному розмірі (на суму 531,7 тис. грн.).

«…всі виплати працівникам Театру (а мова йде саме про творчих працівників) здійснювались в межах затвердженого головним розпорядником коштів фонду заробітної плати та за рахунок його економії. При цьому, як підтверджено результатами ревізії, порушень при визначенні розміру фонду оплати праці не встановлено. За рахунок економії фонду заробітної плати не заборонено проводити виплати стимулюючого характеру та матеріальної допомоги, передбаченої законодавством.» - розповіли у театрі ім. Саксаганського.

Виплата матеріальної допомоги працівникам театру (як на оздоровлення, так і на вирішення соціально-побутових питань) передбачена Законом України «Про театри та театральну справу», Законом України «Про оплату праці», Наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 № 745 «Про упорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки», колективним договором.

«Оскільки виплата цільових матеріальних допомог не суперечить чинному законодавству та була проведена за рахунок економії фонду заробітної плати, твердження про завдання збитків Театром при здійсненні зазначених виплат є безпідставним» – вважають у театрі ім. Саксаганського.

Безпідставним вважають також висновок в акті ревізії про нанесення збитків театру в сумі 54,3 тис. грн. внаслідок не нарахування штрафних санкцій за несвоєчасне повернення майна, оскільки фактично відеопроектор (про який іде мова в цьому пункті) не передавався в оренду іншому суб’єкту господарювання, а використовувався для зйомок відео ролика під час концертної програми театру та був повернутий театру, як передбачено умовами договору та додатковими угодами до нього.

Щодо списання пального на суму 6,1 тис. грн. внаслідок використання автотранспорту у вихідні та святкові дні при відсутності розпорядчих документів, у прес-службі театру зазначили, що враховуючи специфіку та режим роботи театру (необхідність роботи у вихідні та святкові дні) автомобілі фактично використовувались у виробничих потребах театру (а не у власних потребах працівників), а відсутність при цьому розпорядчих документів не є підставою роботи висновки про зайве списання пального.

Тому, розгляд питання забезпечення усунення порушень, посилаючись на матеріали ревізії, керівництво театру вважає неправомірним, оскільки результати ревізії оскаржуються в суді.

Раніше повідомлялося, що театр ім. Саксаганського звинувачують у незаконому розподілу бюджетних коштів на суму 530 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#театрСаксаганського #театрБілаЦерква #новиниБілоїЦеркви #ревізія #матеріальнадопомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...