Білоцерківський госпітальний округ: які послуги лікарів стануть платними та що зміниться у лікуванні
Госпітальні округи, електронні картки та пакети послуг… Сьогодні, 7 вересня Верховна Рада України голосуватиме за реформу охорони здоров'я в другому читанні. Після проходження всіх комітетів та доопрацюювань невідомо, чи залишиться суть реформи такою, якою була ще два місяці назад, повідомляє «ТСН».
Щороку, близько 3 млрд грн перераховують українці у вигляді податків на утримання медичної галузі. Згідно медичної реформи, жодна копійка тепер не буде витрачена марно. Для цього планують всю вітчизняну медицину розділити на госпітальні округи.
Кожен такий округ буде мати щонайменше одну багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування 1-го або 2-го рівня. Медичні заклади першого рівня надаватимуть реанімаційну та хірургічну допомогу. А доліковувати пацієнтів та надавати планову допомогу будуть лікарні другого рівня.
Так, відповідно до реформи, кожна область буде поділена на 3-5 госпітальних округів. На Білоцерківщині вже було прийняте рішення про створення госпітального округу.
Білоцерківський госпітальний округ об’єднає територію 10 районів таких як: Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищанський, Таращанський, Білоцерківський, Рокитнянський, Кагарлицький, Богуславський та Миронівський. В цих районах буде створено лікарні інтенсивного лікування ӏ ступеня, а на базі КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» планується відкрити лікарню інтенсивного лікування ӏӏ ступеня.
Керувати госпітальним округом, з центром у Білій Церкві, будуть госпітальні ради. До складу яких увійдуть представники місцевої громади, медичних установ, обласних адміністрацій та Міністерства охорони здоров'я.
Планується, що повністю безкоштовним стане «зелений» пакет послуг - первинна, невідкладна та допомога в останні дні життя. Також планується, що безкоштовними залишаться пологи та лікування дітей до 14 років.
«Синій» пакет послуг передбачає часткову доплату, скільки наразі, невідомо. Звернення без направлення, доросла стоматологія та естетична медицина будуть повністю платними.
Будуть змінені й механізми лікування. По-перше, сімейні лікарі будуть в кожному населеному пункті. Медики будуть лікувати за європейськими протоколами, які регулюють методи лікування і ліки, які виписує лікар. Після реформи зміниться й зарплата працівників галузі. Так, медики будуть отримувати не ставку, а виплати за кожного полікованого пацієнта.
Раніше повідомлялося, що заступник міністра охорони здоров'я показав моторошні фото онкодиспансеру в Білій Церкві.