• Головна
  • В одній із шкіл Білої Церкви встановили сучасну автоматизовану систему з енергозбереження
10:25, 30 листопада 2017 р.

В одній із шкіл Білої Церкви встановили сучасну автоматизовану систему з енергозбереження

Вчора, 29 листопада у міській раді обговорили Меморандум про партнерство з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в рамках реалізації в місті проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

За інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, співпраця в рамках Меморандуму допоможе підвищити енергоефективність громадських будівель та сприятиме залученню інвестицій на заходи щодо енергоефективності міста з використанням механізму ЕСКО та інших фінансових механізмів приватно-публічного партнерства.

Міська рада, при цьому буде будувати партнерські відносини з місцевими установами різних форм власності, їх залученню до участі в реалізації проекту, формуванню та ефективному функціонуванню міської координаційної ради, надаватиме доступ до об’єктів міської інфраструктури, на базі яких будуть виконуватися проекти технічної допомоги задля впровадження системи енергоменеджменту міста, яка базується на інтелектуальній системі моніторингу за споживанням енергоресурсів та води тощо.

Також, відзначається, що в рамках Меморандуму, ПРООН буде надавати консультативну та технічну допомогу в рамках Проекту, сприятиме залученню додаткових фінансових та інших матеріальних ресурсів задля виконання цілей проекту в місті, в тому числі через створення спеціальних фінансових інструментів.

За словами Сергія Варги, в рамках Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй надаються кошти містам, в яких ЕСКО-компанії реалізують пілотні проекти щодо встановлення систем моніторингу використання енергоресурсів у будівлях.

«Оскільки Біла Церква є в десятці міст України, які активно проводять заходи в сфері енергоефективності, наша організація вирішила співпрацювати та надавати посильну допомогу вашому місту. Вже надано фінансування на реалізацію пілотного проекту - встановлення системи моніторингу використання енергоресурсів у СЗОШ №9. Нашою метою є показати на практиці механізм та шлях, яким необхідно рухатися в сфері енергозбереження. Також ми готові надавати консультаційно-правову допомогу та ін.», - зазначив Сергій Варга.

За словами заступника міського голови Інни Новогребельської, в Білій Церкві наразі проводиться низка заходів з провадження енергоефективності:

  •  замовлено та проведено енергоаудит будівель бюджетних установ;
  • за рахунок коштів міського бюджету проводяться заходи по реконструкції дитячих садочків, шкіл, лікарняних установ та ін.
  • проводиться робота по залученню коштів міжнародних фінансових організацій тощо.

Як відзначила Інна Новогребельська, «це тільки початок, і ми й надалі працюватимемо у цьому напрямку».

На сьогодні в Білій Церкві Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй надала кошти на пілотний проект. Після проходження тендеру у спеціалізованій загальноосвітній школі №9 вже встановили сучасну автоматизовану систему моніторингу. Автоматика цієї системи реагує на зміни зовнішньої температури повітря та автоматично коригує внутрішньобудинкову. Також, система регулює подачу теплоносіїв та використання енерго- та водоресурсів в залежності від нічного та денного часу та моніторить показники споживання ресурсів. До того ж, автоматика слідує за справністю всіх мереж приміщення тощо.

Під час зустрічі також обговорили способи впровадження та встановлення таких систем автоматизованої систем моніторингу в інших бюджетних установах Білої Церкви.

З словами Інни Новогребельської, міський голова зацікавлений впровадженням такої системи, адже вона сприятиме заощадженню використання ресурсів та відповідно – коштів.

Відзначимо, що впродовж 5 років у 10 українських містах впроваджується 10 пілотних проектів із енергозбереження, в тому числі і в Білій Церкві. Очікується, що вони стануть взірцем для наслідування в інших містах по всій країні.

Сподіваємось, що вже незабаром, Біла Церква поетапно перейде на автоматизовані системи моніторингу і міська влада сприятиме цьому. Адже, впровадження новітніх технологій – це розвиток всього міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергозбереження #новини #БілаЦерква #міськарада #ООН #програма #меморандум
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...