У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури «Ансамбль споруд пошти»

У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури національного значення «Ансамбль споруд пошти», який розташований по бульвару Олександрійському, 45-А.

Так, за інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, вчора, 30 листопада депутати звернулися до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області щодо передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Білої Церкви нерухомого майна, яке знаходиться за адресою: бульвар Олександрійський, 45-А.

Мова йде про пам’ятку архітектури національного значення «Ансамбль споруд пошти», до якої входять нежитлові будівлі: «Кузня», «Стайня», «Каретна».

В подальшому міська влада планує поліпшити архітектурний та художньо-естетичний рівень центральної частини Білої Церкви. Зокрема, міська рада зобов’язалася забезпечити покращення стан «Ансамбля споруд пошти».

У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури «Ансамбль споруд пошти», фото-1 У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури «Ансамбль споруд пошти», фото-2 У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури «Ансамбль споруд пошти», фото-3

Відзначимо, що Ансамбль споруд пошти має статус пам'ятки національного значення згідно з постановою № 442 Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979.

Комплекс споруд був зведений в 1825–1833 рр. на поштовій дорозі Москва-Біла Церва-Одеса на кошти Браницьких за індивідуальним проектом невідомого архітектора. 

У 1846 р. в готелі поштової станції перебував Т. Г. Шевченко під час роботи у складі історико-археографічної комісії.

Ансамбль споруд поштової станції викликає інтерес, оскільки зберіг первісне планування і архітектурне вирішення. Це унікальна пам'ятка такого роду в Україні.

Раніеше повідомлялося, що в одній із шкіл Білої Церкви встановили сучасну автоматизовану систему з енергозбереження.

міськарада пам'ятка архітектура старапошта ансамбльспорудпошти БілаЦерква
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі