• Головна
  • Хто такі муніципальні вартові і як вони змінять життя білоцерківців
09:14, 22 грудня 2017 р.

Хто такі муніципальні вартові і як вони змінять життя білоцерківців

Вчора, 22 грудня в Білій Церкві, під час засідання 42-ї сесії, депутати підтримали проект рішення про створення комунального підприємства міської ради «Муніципальна варта».

За інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, відповідне рішення було знято з розгляду на минулій сесії на доопрацювання, оскільки запропонований статут установи містив ряд зауважень від представників громадськості.

Тому, були проведені додаткові засідання, на яких всі бажаючі мали можливість висловити пропозиції й зауваження, обговорити існуючі питання та врахувати їх в остаточній редакції документу. Також, було випрацювано механізм діяльності Муніципальної варти, визначено структуру, розраховано витрати. Всі зауваження та пропозиції, які надійшли були опрацьовані та остаточна версія проекту рішення, винесена на розгляд 42-ї сесії.

Під час доопрацювання документу були проведені зустрічі як із громадськістю, так і з представниками поліції для узгодження нормативно-правових питань щодо функціонування підприємства, визначення основних завдань, співпраці правоохоронних органів та новоствореної установи.

Варто відзначити, що такі підприємства успішно працюють в інших містах України: Луцьк, Вінниця, Ірпінь.

Що таке муніципальна варта?

Це орган в системі місцевого самоврядування, який створений для забезпечення охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради та утримується за рахунок місцевого бюджету.

Що робитимуть вартові?

Муніципальна варта буде підсилювати роботу підрозділів Національної поліції, забезпечуватиме охорону та публічний правопорядок території міста, забезпечуватиме права, свободи і законні інтереси територіальної громади Білої Церкви, захищатиме майно суб’єктів господарювання та фізичних осіб.

Серед повноважень муніципалів – виявлення порушень законодавства у сфері благоустрою, сюди належать і зовнішня реклама, і несанкціонована торгівля. Також муніципальна варта братиме участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх. Детальніше ознайомитись зі Статутом нового підприємства можна за посиланням: Муніципальна варта.

За словами міського голови Геннадія Дикого, у містах, де вже працює Муніципальна варта, витрати на підприємство окупаються. Організація може бути не дуже витратною за рахунок охорони інших комунальних підприємств та об'єктів комунальної власності.

Відзначимо, що проект рішення підтримали 34 депутати із 38 присутніх у сесійній залі.

Раніше повідомлялося,у Білій Церкві планують підвищити вартість проїзду у міському транспорті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#муніципальнаварта #новини #БілаЦерква #міськарада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...