Новини компаній
11:00, 1 лютого 2018 р.

Чому втрачається слух?

Новини компаній
Чому втрачається слух?

Ми звикли, що можливість чути це невід'ємна частина нашого життя, тому ставимося до неї, як до чогось несуттєвого. Не докладаючи жодних зусиль, людина може почути все, що відбувається навколо, для нас це як дихання. Ми можемо невимушено спілкуватися з різними людьми, прокидаємося навіть від невеликого шуму. Слух відносять до найважливіших почуттів людини. Більшість здорових людей не розуміють його цінності і ставляться до нього з меншою обережністю, ніж до зору. Ми часом забуваємо, що саме вуха дозволяють підтримувати комунікаційний зв'язок із зовнішнім світом, навіть значно більше, ніж зір. На відміну від нього, слух працює без перерви, навіть коли ми спимо. Його не можна просто взяти й відключити.

Цікаві факти

Слух розвивається у дитини, коли вона ще перебуває у лоні матері. Вже тоді малюк починає чути перші звуки й впізнавати голоси. Саме ця здатність дозволяє людині відчувати себе в цілковитій безпеці. Ми впевнено йдемо по життю, знаючи, що можемо почути шум автомобіля, що наближається, і вчасно зреагувати. Але пацієнти з діагнозом «приглухуватість» не згодні з загальною думкою. Багато з них підтверджують, що втрата можливості чути сприймається набагато важче, ніж проблеми із зором. Ще Еммануїл Кант заявляв, що сліпота відділяє нас від предметів та речей, а глухота - від людей.

Для того щоб уникнути проблем зі слуховим апаратом, необхідно дотримуватися простих, але ефективних рекомендацій:

своєчасно лікувати захворювання вух і носоглотки;

не займатися самолікуванням, не приймати лікарські засоби без призначення спеціаліста (варто знати, що деякі медикаменти мають шкідливий токсичний вплив, в тому числі й на органи слуху);

плаваючи в басейні, або займаючись іншими водними процедурами, необхідно скористатися гідроплагами, які надійно захищають від проникнення в вуха води;

у місцях з підвищеним рівнем шуму необхідно використовувати захисні шумоізолюючі беруші;

не менше 1 разу на рік слід проходити комплексну діагностику для виявлення проблеми порушень ще на ранній стадії;

при діагностуванні глухоти необхідно якомога раніше почати користуватися цифровими слуховими апаратами, які дозволять зупинити подальшу втрату сприйняття.

Причини порушень в роботі слухових органів

Найпоширеніша з них – вікова. За даними статистики, серед слабочуючих віком до 60 років – 20%, до 70 – 30% і 40% - людей, що мають понад 75 років.

Ще один, не менш поширений фактор, що призводить до втрати слуху - підвищений рівень шуму. У сучасному житті людину оточує величезна кількість гучних звуків, деякі з яких ми не можемо контролювати (шум літака, транспорту, гучна музика й інші).

Мало хто знає, але підвищений рівень шуму негативно впливає на сенсорні волоскові клітини, які внаслідок тривалого впливу гинуть. З часом ці клітини не відновлюються, тому так важливо своєчасно використовувати беруші для збереження слуху. Серед інших причин, що призводять до глухоти, варто відзначити:

сильний стрес;

перенесені інфекційні захворювання;

вживання сильнодіючих медикаментів;

серйозні травми черепа;

захворювання вух та носоглотки;

та інші.

Допомога професіоналів

Пам'ятайте, що при будь-якому погіршенні в роботі слухової системи необхідно негайно звернутися до отоларинголога. У Центрі Слухокорекції «Беттертон» працюють висококваліфіковані, досвідчені фахівці. Наш заклад оснащений новітнім діагностичним обладнанням, яке дозволяє проводити повноцінне комплексне обстеження.

Якщо будуть виявлені серйозні проблеми, вам запропонують слухові апарати від провідної американської компанії Starkey. Досвідчені сурдологи допоможуть з налаштуванням, підберуть необхідні аксесуари, нададуть рекомендації по використанню та догляду.

Не забувайте, що чим пізніше пацієнт з проблемами слуху звертається за кваліфікованою допомогою і вирішується на слухопротезування, тим більше часу буде потрібно на адаптаційний період - можливо навіть доведеться вчитися чути наново.

Ми знаходимося за адресою: вул. Гагаріна, 25, 2-й поверх. Центр здоров’я “Беладент”

А подзвонити нам можна за наступними телефонами:

(0456) 309-969

(066) 409-30-62

(067) 234-89-88

Також для зв'язку можна використовувати електронну пошту. Пишіть нам за адресою [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чомувтрачаєтьсяслух #слуховийапарат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...