• Головна
  • Розкрадання водопроводу під Білою Церквою могло привести до катастрофи у регіоні
10:01, 19 лютого 2018 р.

Розкрадання водопроводу під Білою Церквою могло привести до катастрофи у регіоні

Під Білою Церквою, у селі Глибічка приватна компанія «Новація», маючи сумнівне рішення суду викопала комунальне майно «ТОВ Білоцерківвода» - сталевий трубопровід діаметром 1000. Без водопостачання та водовідведення можуть залишитися м. Біла Церква та Умань, а це приблизно 300 тис. осіб.

Як повідомляє ТОВ «Білоцерківвода», вже близько трьох років київські бізнесмени ТОВ «Новація-1» намагаються забрати комунальне майно у водоканалу. Основний предмет непорозуміння – «чия труба»?

Трубопровід «В-3» використовують для очищення питної води (використовується як футляр технологічної мережі для транспортування гіпохлориту натрію), яка подається на міста Біла Церква та Умань. За документами він належить громаді міста Біла Церква і був введений в експлуатацію в 1999 році. Про це свідчить «Акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будівлі, споруди, приміщення». 

На той час трубопровід належав Київській області (ВКГ «Київоблводоканал»). У 2010 році трубопровід передали зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади міста Біла Церква.Потім трубопровід «В-3», який вже було переобладнано у футляр, передано у концесію ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

«Через різке скорочення споживання води трубопровід «В-3» майже не використовувався, а його підтримка в належному стані дорого обходилася. З метою економії та ефективного використання майна трубопровід «В-3» в 2011 році вже КП БМР «Білоцерківводоканал» вивело з експлуатації і змінило його функціональне призначення на футляр технологічної мережі для транспортування розчину гіпохлориту натрію» - повідомляють у ТОВ «Білоцеківвода».

У 2006 році ТОВ «Новація-1» придбало за біржовими контрактами трубопровід «Дніпро-Рось». Однак, ТОВ «Білоцерківвода» не може передати вищезгадану трубу ТОВ «Новація-1», тому що, підприємство не володіє майном Білоцерківської громади, а лише управляє ним на правах Концесійного договору. Це неможливо здійснити без рішення Білоцерківської міської ради.

Сьогодні, труба використовується як футляр для технологічної мережі для транспортування розчину гіпохлориту натрію, який використовується у процесі очищення питної води. Пошкодження трубопроводу може викликати серйозні перешкоди з водопостачанням для м. Біла Церква та м. Умань.

17 лютого стало відомо, що ТОВ “Новація-1″ у селі Глибічка ведуть розкопки з вилучення трубопроводу в полі. На місці злочину виявили екскаватор. Земляні роботи, що проводились у полі, велись поряд із високовольтними електричними мережами, пошкодження яких могло привести до повної зупинки водоочистних споруд Білої Церкви.

На сьогодні ТОВ “Новація-1″ розкопали і порізали на шматки майже 500 метрів сталевої труби діаметру 1400 мм. Частину трубопроводу, який як виявилося вже порожній, вивезли. Технологічні мережи, які знаходилися в середині труби зникли.

Для того, щоб запобігти подальше розкрадання комунального майна було залучено приватну охоронну фірму. Триває слідство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТОВБІЛОЦЕРКІВВОДА #новини #компанія #Новація #Умань
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...