• Головна
  • Що робити, коли затопили сусіди?
11:09, 21 лютого 2018 р.

Що робити, коли затопили сусіди?

Що робити, коли затопили сусіди?

Якщо затоплення квартири сталося через зрив шланга з пральної машини, винуватцем є власник побутової техніки, якщо витік був зі "стояка" – це вина ЖЕКу, повідомляє «Сегодня.ua».

Всім давно відомі ситуації, коли сусіди зверху заливають квартиру. Як правильно діяти в таких випадках та як захистити свої права розповідаємо нижче.

Найкращим вирішенням ситуації є відшкодування збитків без доведення справи до суду. Адже судові процедури можуть тривати від 6 місяців до декількох років. Однак, у випадку, коли винуватець відмовляється добровільно відшкодовувати завдані збитки, потрібно ретельно підготувати усі необхідні документи та подавати позов до суду.

Як правильно зафіксувати факт затоплення

В першу чергу юристи рекомендують писати заяву в ЖЕК, який обслуговує ваш будинок. На підставі цієї заяви, представники ЖЕКу повинні скласти акт про залиття, в якому будуть вказані причини та місце залиття. Окрім цього, оформлюють дефектний акт, в якому відзначають, що саме було пошкоджено. При цьому акти складають у присутності винуватця затоплення. Якщо ж він не бажає бути присутнім під час роботи комісії, це не може бути причиною для оскарження в суді. Тому, необхідно повідомити винуватця про дату та час проведення робіт письмо (листом на замовлення).

На усіх етапах не забувайте робити фото та відео зйомку результатів і наслідків затоплення. В подальшому, ці матеріали будуть додані до судового позову.

Оцінка збитків експертною компанією

Після того, як буде складено дефектний акт та акт залиття, необхідно оцінити вартість завданих збитків. Для проведення експертизи залучають незалежних експертів, які оцінять збитки за зіпсовані шпалери, підлогу, штукатурку тощо. Спеціалісти розрахують вартість будівельних матеріалів та ремонтних робіт. Щоб експертиза була об’єктивною та виявити наслідки затоплення, які проявляються пізніше, необхідно її повторити через деякий час після затоплення. Відзначимо, що винуватець також має право запросити своїх експертів, які проведуть власну оцінку.

Пам’ятайте, що лише після проведення експертизи та складання акту можна приступати до проведення ремонтних робіт у квартирі.

Хто винен у затопленні

У випадку, коли затоплення квартири сталося в результаті зриву шланга з подачі води пральної машини, то винуватцем є власник вказаної побутової техніки. Якщо ж витікання води відбулося з так званого «стояка», то це вже вина ЖЕКу.

Ще одним важливим моментом є процедура підключення побутових приладів та сантехніки. Для цього бажано запрошувати спеціалістів, які після виконаних робіт складуть акт про підключення. В такому випадку, в суді з’являється шанс довести, що затоплення відбулося внаслідок непрофесійних дій фірми, яка проводила роботи.

Моральна шкода

Сума компенсації моральної шкоди за завдані незручності не регламентована законодавчо та визначається судом в індивідуальному порядку. В той же час, внаслідок затоплення Ви протягом деякого часу живете в квартирі, яка незручна для проживання, а саме не працюють електроприлади, Ви не можете належним чином готувати їжу, дивитися новини, відпочивати, Ви змушені витрачати свій час на усунення наслідків затоплення. На цій підставі буде формуватися моральна шкода, яку ви зможете висловити у суді.

Судові процедури

Після оформлення всіх необхідних документів, необхідно подати судовий позов та очікувати рішення суду. Якщо винуватець не з’являється на судові засідання, то рішення може бути прийнятим без нього. Однак, це може збільшити час на проведення судових процедур.

Якщо дотримуватись усіх вище зазначених процедур, цілком реально стягнути з винуватця суму завданої шкоди.

Читайте також: У білоцерківському ЦНАПі збільшили час прийому громадян для видачі паспортів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#затоплення #квартира #юристи #суд #експертиза
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...