Чому в садочках Білої Церкви немає хліба?

У понеділок, 12 березня, привівши своїх дітей до дитячого садочку, батьки чули від вихователів прохання приносити хліб з собою, тому що перестали постачати хліб. Що за нісенітниці, що ж тоді включає в себе харчування дітей у дошкільних навчальних закладах Білої Церкви?

Чому в садочках Білої Церкви немає хліба?, фото-1

Цю ситуацію прояснив начальник управління освіти і науки БМР Юрій Петрик:

“Протягом доби триває активне обговорення організації харчування в закладах дошкільної освіти міста, зокрема наявності такого продукту, як хліб. Щиро поділяю Вашу стурбованість і не менше від Вас обурений цією ситуацією. І хоч від моїх і ваших емоцій легше не стане, проте хочу надати громаді об’єктивну інформацію з цього приводу.

З 01 січня 2018 року хліб у заклади дошкільної освіти, згідно з договором, постачало ТОВ «Білоцерківський хлібокомбінат» на суму 20% від попереднього договору, що відповідає вимогам чинного законодавства України. Водночас із цим управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради було оголошено тендер на поставки хліба у 2018 році. Процедура закінчилася підписанням договору 30 січня 2018 року з переможцем – тим же ТОВ «Білоцерківський хлібокомбінат». Проте, 14 лютого 2018 року вищевказане підприємство заявило про свою ліквідацію: зміну назви, рахунків та інших реквізитів. Відповідно, постачати хліб неіснуюча організація не може. Тому відразу ж 16 лютого 2018 року управління освіти і науки оголосило новий тендер на поставки хліба. Аукціон відбувся 06 березня 2018 року. Згідно з тендерною процедурою договір із переможцем може бути укладено не раніше 23 березня 2018 року. “

До 02 березня 2018 року включно хліб у заклади дошкільної освіти завозився за рахунок залишків коштів від першого договору. З керівниками дитячих садочків обговорювали цю проблему, їм наполегливо рекомендували компенсувати нестачу хліба випічкою власного виробництва. Для цього всі необхідні ресурси в закладах є, але, багато з керівників дитсадочків

обрали «легший» шлях, як сказав Юрій, змушуючи батьків купувати хліб. Він завірив, що не погоджується з такою позицією завідувачів закладів дошкільної освіти, і буде приймати відповідні рішення щодо них.

Юрій Петрик додав, що щодо інших продуктів, то всі вони є в наявності в закладах освіти міста. Проблемою може бути лише те, що продукти, які швидко псуються, зокрема м'ясо, кури, молоко, сир, ковбасні вироби, завозяться невеликим порціями 1-2 рази на тиждень відповідно до заявок керівників закладів. Відсутність окремих вищевказаних продуктів 12 березня 2018 року пояснюється виключно об’єктивними причинами – тривалим терміном карантину та 4-ма вихідними днями, коли не можна було здійснювати привезення продуктів. Але вже станом на сьогодні – ще раз наголошую! – відповідно до заявок керівників закладів дошкільної освіти і графіка підвезення ці види продукції будуть у наявності.

Отже, нам залишається ще трошки почекати, доки укладуть новий договір з переможцем тендеру щодо постачання хліба до дошкільних навчальних закладів. А поки, будемо приносити своїм дітям хліб із собою.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року схожа ситуація склалася з яйцями та м’ясними продуктами у дитсадках.

Юрій Петрик закликав всіх небайдужих та зацікавлених у обговоренні проблем харчування дітей у садочках прийти на зустріч 20 березня на 17.00 у ЗОШ №3, адже у фейсбуці такі питання не вирішуються:

  "Я не маю можливості цілодобово бути в інтернеті, та і розмова буде не повноцінною. Тому ще раз запрошую до розмови всіх зацікавлених осіб щодо роботи наших садочків. Пропоную це на вівторок,20 березня,на 17 годину у третю школу. Якщо зустріч в чергове не відбудеться,буду вважати що у нашому дошкіллі все гаразд!" - зауважив начальник управління в Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі