Найбільший в Україні дендропарк "Олександрія" святкує своє 230-річчя

Дендропарк «Олександія», найстаріший та найбільший дендропарк України святкує своє 230-річчя! Щорічно у Білу Церкву приїзджають близько 400 тисяч туристів, щоб погуляти та подивитися на шедевр садово-паркового мистецтва, в якому гуляли не лише імператорські персони, а й творчі особистості, такі як Тарас Шевченко чи Олександр Пушкін.

Історія дендропарку «Олександрія»

Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Роман Наумов Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Сергій Мельниченко Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Сергій Мельниченко Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Роман Наумов

Історія парку починається з того часу, коли коронний гетьман Франциск Ксаверій Браницький одержав від польського короля у довічне спадкове володіння велику територію на Білоцерківщині, так зване білоцерківське староство. Браницький оселився тут і побудував великий розкішний парк, який пізніше назвав ім'ям своєї дружини Олександри. На його будівництво і влаштування було витрачено понад 4 млн. крб. золотом, не рахуючи дарової сили кріпаків.

Будівництво парку почалось в 1797 р. (за деякими даними - в 1793, 1788 р. та навіть раніше). Олександрійський парк створювався за планом і під безпосереднім керівництвом відомого тоді в Росії і за кордоном архітектора-паркобудівника Мюффо, який будував його в ландшафтному стилі, чому сприяли природна діброва, рельєф місцевості та річка Рось.

До реформ 1861 р. були розплановані і впорядковані лише центральна і східна частини парку. В 19 ст. у північній частині парку створено паркові і декоративні насадження біля самого палацу.

Під час громадянської війни та іноземної інтервенції парк було дуже спустошено, навіть окремі архітектурні споруди було знищено, також знищено велику кількість декоративних насаджень. Через відсутність догляду все заросло бур'яном. Але в травні 1922 р. Київський Губвиконком об'явив парк надбанням республіки і перейменував його на "Заповідник Олександрія". І з того часу парк починають відбудовувати, аж до Великої Вітчизняної війни, яка змусила припинити відбудову Олександрії. Але після війни у 1947 р. парк знову починають відбудовувати...

Святкування 230-річчя

Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Сергій Мельниченко Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Роман Наумов Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Роман Наумов Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Сергій Мельниченко Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Сергій Мельниченко Біла Церква - дендропарк "Олександрія", Фотограф: Сергій Мельниченко

Вже незабаром, 28 та 29 квітня в Білій Церкві святкуватимуть день народження дендропарку. Для білоцерківців та гостей міста виступатимуть польські та українські музичні і танцювальні колективи. Крім цього, відбудеться концерт симфонічного оркестру. Всі присутні зможуть поринути у атомосферу часів Браницьких - засновників парку, познайомитеся з невідомими сторінками минулого парку. Наразі програма заходу доповнюється. 

Читайте також: Білоцерківських жінок-волонтерів відзначили нагородами Міністерства оборони України.

Зручно слідкувати за новинами у нашому Telegram каналі.

segodnya.ua
Дендропарк Олександрія БілаЦерква святкування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі