• Головна
  • Центри первинної допомоги Білої Церкви переведуть у некомерційні підприємства
10:59, 30 березня 2018 р.

Центри первинної допомоги Білої Церкви переведуть у некомерційні підприємства

У Білій Церкві міські центри первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 переведуть у некомерційні підприємства. Відповідне рішення було прийняте вчора, 29 березня під час пленарного засідання 48-ї сесії Білоцерківської міської ради.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, таким чином, у місті планують впровадити нові підходи до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення міською радою.

Відзначимо, що 6 листопада 2017 року вступив у дію закон про автономізацію лікарень. Завдяки автономізації лікарні зможуть набувати статусу некомерційного комунального підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори.

Перетворення центрів первинної медико-санітарної допомоги  на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання.

Головні переваги реорганізації такі: 

  • керівник підприємства отримує значно більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу в розпорядженні активами й фінансами, у формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу;
  • керівник підприємства може самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці персоналу, що допускаються законодавством;
  • фінансування підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє ефективно розпоряджатися коштами;
  • медзаклади мають право мати власний рахунок у будь-якому банку;
  • медзаклади мають право утворювати об’єднання з іншими закладами, які також діють у статусі підприємства, з метою перерозподілу функцій між ними та спільної оптимізації використання матеріальних, людських та фінансових ресурсів;
  • медзаклади мають можливість наймати за договорами підряду лікарів фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Варто відзначити, що після реорганізації міські центри первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 не зможуть бути приватизованими. Зокрема, пряма заборона на приватизацію зазначена в ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Шляхом реорганізації у Білій Церкві будуть створенні комунальні некомерційні заклади охорони здоров’я з достатнім рівнем самостійності та можливістю пошуку шляхів додаткового фінансування.

Як відзначили у міській раді, таке рішення дозволить покращити надання лікувально-профілактичної допомоги дітям дошкільного та шкільного віку, невідкладну стоматологічну допомогу та підвищить ефективність використання бюджетних коштів.

Читайте також: Обираємо сімейних лікарів: перелік амбулаторій та лікарів Білої Церкви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарні #первиннадопомога #БілаЦерква #міськарада #медичнареформа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...