• Головна
  • Кому в травні потрібно подати документи на переоформлення субсидії
16:30, 2 травня 2018 р.

Кому в травні потрібно подати документи на переоформлення субсидії

Кому в травні потрібно подати документи на переоформлення субсидії

З 1 травня почала діяти нова система призначення та нарахування субсидій для оплати житлово-комунальних послуг.

Як повідомляє Міністерство соціальної політики, для більшості (80-85%) отримувачів цієї допомоги перерахунок на наступний опалювальний період зроблять автоматично. Водночас близько 15-20% громадян повинні особисто звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидій. В першу чергу це стосується тих, хто нещодавно придбав предмети розкоші, нові автомобілі, або у складі сімей яких є працездатні особи, що декларують нульові ставки доходу.

Нова система призначення субсидій повинна скоротити випадки зловживань соціальною допомогою.

Предмети розкоші і доходи від оренди

Тепер якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидія призначатися не буде. Крім того, доходи від оренди квартири або іншого майна, тепер також необхідно буде вказувати у декларації про доходи.

Великі будинки і квартири

З 1 травня 2018 року почало діяти нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати комунальні послуги в повному обсязі.

Тіньова зайнятість

Тепер всі безробітні, які хочуть отримувати субсидію, мають бути зареєстрованими в Центрі зайнятості. Тим, українцям, які претендують на субсидію, однак працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соціального захисту автоматично проставлятимуть дохід три прожиткові мінімуми - 5286 грн.

Нові норми на газ і електроенергію

З 1 травня соціальна норма на газове опалення буде складати 4,5 кубометрів на 1 кв м площі, електроопалення - 30 кВт на 1 кв м площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше ніж на 30%.

Допомога для внутрішньо-переміщених осіб

Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження - підставою для призначення субсидії.

Об'єднані територіальні громади

Нова система спрощує процедуру отримання субсидій для жителів Об'єднаних територіальних громад. Відтепер громади зможуть приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення.

Премії за економію

Домогосподарства, які зекономлять ресурси за підсумками опалювального сезону будуть премійовані Урядом. Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кВт електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу - близько 700 грн.

Виплата грошової винагороди за енергоефективність буде здійснюватися на підставі заяви, яку субсідіанатам потрібно подати до 1 вересня в місцеве управління соціального захисту населення.

 Читайте також:  Тролейбусне управління придбає у лізінг 5 тролейбусів і 10 автобусів.

Зручно слідкувати за новинами у нашому Telegram каналі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #субсидія #ЖКГ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...