• Головна
  • У Білій Церкві радились з підприємцями щодо нових ставок податків і зборів
11:01, 14 червня 2018 р.

У Білій Церкві радились з підприємцями щодо нових ставок податків і зборів

Вчора, 13 червня в Білій Церкві обговорили проекти рішень про місцеві податки та збори на 2019 рік.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, присутні розглянули встановлення ставок єдиного транспортного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку.

За словами міського голови Геннадія Дикого, рішення про становлення ставок місцевих податків має бути виваженим та враховувати інтереси усіх сторін.

«Усі без виключення пропозиції, які надійшли, чи ще надійдуть від підприємців, депутатів міської ради, якщо вони не суперечитимуть законодавству України, будуть за можливості враховані» - зазначив міський голова.

Через те, що в 2018 році у дію увійшли зміни в законодавстві, будь-які пільги чи понижені ставки можуть вважатися як державна допомога. Тому, суб’єкти підприємницької діяльності мають обґрунтувати причини, чому їм необхідні пільги з оподаткування і куди буде спрямована та частина коштів, яка не надійде до бюджету міста.

Як розповів заступник міського голови Валерій Гнатюк, виконком не має на меті навантажити бізнес, однак сьогодні на це є вимоги законодавства. Якщо міська рада прийме рішення знизити податки, уповноважені органи розпочнуть перевіряти підприємства щодо використання державної допомоги. У випадку, якщо будуть виявлені невиконання зазначених у обґрунтуваннях позицій, недораховані суми податків будуть стягнуті до бюджету.

«Тому ми маємо враховувати такий чинник, чи наражати суб’єкти підприємницької діяльності на додаткові перевірки, чи зробити так, аби їх не було. Крім того, кошти, що не надійдуть до бюджету за рахунок пониження ставок податків можуть вважатися втратами бюджету.» - зазначив Валерій Гнатюк.

У інших містах України ставки місцевих податків та зборів є значно вищими. Зокрема, у Черкасах, які є не набагато більшими, ніж Біла Церква, у поточному році майже в 2 рази отримують більшу суму від таких податків: на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, єдиного податку.

Запропоновані зміни на нерухоме майно відчують лише білоцерківці, які мають у власності квартири площею більше 60 кв.м , чи будинки - більше 120 кв.м. Таких громадян у місті орієнтовно 5%. Тобто, 95% білоцерківців цих податків не платитимуть.

Читайте також: Децентралізація: Біла Церква планує приєднати три сільради.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #БілаЦерква #міськарада #бізнес #ОСББ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...