• Головна
  • Студентам волю, або якими стануть нові правила життя в гуртожитках Білої Церкви
14:31, 14 грудня 2018 р.

Студентам волю, або якими стануть нові правила життя в гуртожитках Білої Церкви

Цілодобовий вхід і вихід з гуртожитку, заборона перевірок студентських кімнат та примусових робіт — таких змін студенти чекають давно.

Як повідомляє «Укрінформ», міністерство освіти і науки почули студентів і підготували окреме положення про користування студентськими гуртожитками.  У документі чітко прописали права студентів, точніше в МОН стали на їхню сторону.

Зараз відбувається обговорення проекту, яке триватиме до 6 січня 2019 року. Набуде чинності документ, коли документ пройде погодження в Мін’юсті.

Як нові правила допоможуть врегулювати проблемні питання студентів та, що передбачає положення розповідаємо детальніше:

Отже, згідно з документом:

1. Студенти, які мешкають в гуртожитку, зможуть вільно заходити до нього і виходити о будь-якій порі.
2. Відвідувати студентів в гуртожитку теж дозволяється – до 16-ти годин перебування безкоштовне, а понад 16 годин і в нічний час з 23 до 6-ї – з офіційною оплатою.
3. Адміністрація вишу чи гуртожитку не має права заходити до студентських кімнат без дозволу.
4. Студентів, які мешкають у гуртожитках, забороняється залучати до будь-яких неоплачуваних робіт, зокрема і з благоустрою території.
5. Забороняється вимагати оплату за проживання в гуртожитку більш ніж на місяць вперед.

Гуртожиток – студентський дім, а значить заходити туди можна цілодобово

Підготовкою цього проекту спільно з міністерством займалася Українська асоціація студентів. Тому не дивно, що першим пунктом у правилах користування студентськими гуртожитками прописали – вільний вхід і вихід з гуртожитку о будь-якій порі. Крім цього, буде заборонено вимагати усні або письмові пояснення щодо причин входу чи виходу студентів з гуртожитку у будь-який час. Невже це така проблема для студентів? Виявляється – так: як зазначають автори проекту їм не раз доводилося чути історії про те, як студентів, чий потяг запізнився, не впускали до гуртожитку. Їм доводилося чекати поки вахтер відкриє гуртожиток о шостій ранку. Студенти, які вчяться за кордоном відзначають, що таких обмежень в інших країнах немає. Кожен просто має свої ключі від вхідних дверей гуртожитку і кімнати – і жодних проблем не виникає.

У положення також прописали право студентів приймати гостей. Так, відвідувачі гуртожитку зможуть перебувати у ньому безкоштовно до 16:00 години, після цього часу, або з 23:00 до 6:00 потрібно буде офіційно заплатити університету за тимчасове перебування відвідувача. Для цього потрібно буде написати заяву мешканцю гуртожитку, а усім особам, які мешкають із ним, потрібно буде дати письмову згоду.  У деяких студентських гуртожитках України така норма вже діє.

Адміністрація — не вихователі, а надавачі послуг

У документі також врегулювали інші, не менш важливі питання, які обмежували права студентів. Зокрема, мова йде в узурпації адміністрацією виховного процесу в гуртожитках.

“Головна ідея в тому, що житло повністю належить студенту. Відтак ми прописали, що представникам адміністрації вишу, студмістечка чи студентського гуртожитку заборонятиметься заходити до кімнат студентів без їхнього дозволу”, – зазначає  президент Української асоціації студентів Лідія Фесенко.

Лідія Фесенко

Лідія Фесенко

Також, заборонятиметься встановлювати обов’язки щодо виконання мешканцями робіт із благоустрою, охорони тощо, будь-яких інших неоплачуваних робіт, встановлювати інші додаткові обов’язки, що не передбачені Положенням.

Правила оплати проживання також змінять, яка до речі, в деяких університетах вноситься на рік уперед:  

«Забороняється встановлювати вимоги щодо внесення плати за проживання у студентських гуртожитках більш як на 1 місяць наперед», – ідеться у проекті постанови.

Розмір плати за проживання у студентських гуртожитках, встановлений у договорі найму житла, може змінюватися не частіше одного разу на рік і не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#положення #МОН #студенти #гуртожиток #права
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...