• Головна
  • В закладах освіти Білої Церкви продовжують заміну вікон на енергоощадні
09:56, 15 січня 2019 р.

В закладах освіти Білої Церкви продовжують заміну вікон на енергоощадні

Кожного року місцеві бюджети отримують субвенцію із держбюджету на соціально-економічний розвиток міста. Однак, зазвичай це відбувається наприкінці року, тому міська влада повинна заздалегідь знати, куди розподілити ці кошти.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, досить велика частина такої субвенції, яку наше місто отримало в кінці 2018 року була направлена на заміну вікон у навчальних закладах.

За словами міського голови Геннадія Дикого, субвенція, яка надходить зазвичай наприкінці року, розподіляється завчасно, тому що організувати виконання більшості робіт дуже важко через погодні умови:

«У цьому році, дякуючи підтримці Народного депутата України Хвичі Мепарішвілі, ми також отримали державну субвенцію і спрямували її, в тому числі, на встановлення близько 400 енергозберігаючих вікон. У першу чергу у садочках та школах. Це одразу зменшує витрати на опалення, але найголовніше - це дає можливість створити сприятливі й комфортні умови для перебування дітей у освітніх закладах. На ці роботи було витрачено орієнтовно 3,6 млн грн за рахунок державної субвенції, а також близько 1,2 млн грн ми додали з міського бюджету. Роботи виконано вчасно і якісно. Вже є певна статистика і ми можемо казати, що в тих садочках, де майже на 100% вікон замінено на енергозберігаючі - заощадження на витрати опалення становить близько 15-20%» - зазначив міський голова.

Зокрема, роботи із заміни вікон були проведені в БНВО «Перша Білоцерківська гімназія», ЗОШ №6 та №12, дитячих садочках №15, 25 та у Школі мистецтв №5.

Усі роботи були проведені за стандартами, які розробив виконавчий комітет міської ради:

«Я думаю, що дуже правильно, що на рівні виконавчого комітету прийнято стандарти, яким мають відповідати сучасні енергозберігаючі вікна. І саме ці стандарти було виписано в технічній документації. Цього разу вікна встановлювали ті фірми, які й є виробниками цієї продукції. Чому саме ці заклади було обрано, а не інші, адже така потреба існує практично в усіх школах і садочках та й в усіх позашкільних навчальних закладах? Перш за все ці заклади було обрано через низькі показники температурного режиму. Роботу по вимірах температури ми проводили разом з відділом енергоефективності міської ради. За результатами проведених енергоаудитів й було визначено навчальні установи» - розповів начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик.

Як відзначають у міській раді, сьогодні у закладах освіти Білої Церкви вдалося замінити 55% усіх вікон.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вікна #Біла_Церква #субвенція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...