• Головна
  • Білоцерківська районна рада виступила за збереження поштової мережі в селах
10:28, 18 березня 2019 р.

Білоцерківська районна рада виступила за збереження поштової мережі в селах

У зв’язку із закриттям сільських поштових відділень «Укрпошти», 15 березня голова Київської ОДА Олександр Терещук провів нараду для представників Білоцерківського та інших районів Київщини. На зустріч також були запрошені заступник ПАТ «Укрпошта» Йосип Борнак та керівник Білоцерківського ЦПЗ № 7 КНД ПАТ «Укрпошта»  Майя Цигрик.

На думку Йосипа Борнака, «Укрпошта» – збиткова, а щоб вивести її з такого стану, потрібно або підвищити тариф на доставку пенсій (бо, мовляв, така ситуація склалася передовсім тому, що цей тариф не переглядався аж із 2004 року), або надати пошті державну дотацію, або реалізувати антикризовий план – оптимізувати сільську мережу. Що значить «оптимізувати», він пояснив прямо: «Треба закрити до декілька тисяч неприбуткових сільських відділень». 

Голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко називає таку ситуацію плачевною:

«Чимало листонош і завідувачів сільських відділень роботу вже втратили – звільнившись за власним бажанням, бо на ті мізерні зарплати, що їх отримували, прожити не можна, а ті умови, в яких здебільшого доводиться їм працювати через жорстку економію коштів, не назвеш нормальними навіть із великою натяжкою. Якщо немає у селі пошти – немає де сплатити комунальні платежі, немає як вчасно отримати листи й газети, отримати пенсію. Тож, почалися великі проблеми в сільських мешканців» - зазначає голова Білоцерківської районної ради.

Юрій Савчук - в.о. голови РДА розповів чому саме «Укрпошта» є збитковою. Так, за  його словами щомісяця у сільських відділеннях приймають комунальні платежі і за прийом кожного з них пошта бере по 7 гривень. Ще по 1,3 відсотка отримує «Укрпошта» від суми кожної доставленої нею пенсії. А там, де відділення розташовуються у будівлях сільських рад, за оренду приміщення поштовики платять символічну 1 гривню в рік, тим самим суттєво економлячи свої видатки. При цьому, мешканці села якісних послуг не отримують. А керівництво «Укрпошти» каже, що й так мізерні зарплати працівників відділення треба ще більше урізати. 

Пенсіонерам радять відкривати пенсійні банківські картки, однак існує інша проблема -  не у кожному селі встановлено банкомати. А поїхати в інше місто не кожен має можливість - бо серед людей похилого віку чимало немічних.

Під час зустрічі керівники районів наголошували, що ситуація, що склалася є неприпустимою. Вони акцентували увагу, що «Укрпошта» є державним підприємством, яке окрім всього виконує ще й соціальну функцію і не повинно бути так, що рядові працівники отримують жебрацькі зарплати, а керівництво – захмарні про що свідчить декларація головного керівника «Укрпошти».

Нажаль, усі скарги і пропозиції голів райдержадміністрацій, районних, місцевих рад на нараді не були почуті, а факти і аргументи, наведені учасниками наради, були проігноровані.

Жодної пропозиції щодо покращення роботи поштових відділень і покращення умов праці та гідного рівня оплати працівників відділень запропоновано не було.

Тому, за підсумками зустрічі, очільники  районів та місцевих рад ще раз письмово звернулися голови КОДА Олександа Терещука з проханням особисто  втрутитися у ситуації  для її позитивного вирішення.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Укрпошта #зарплати #виплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...