16:02, 23 травня 2019 р.
До уваги білоцерківців, Уряд затвердив новий правопис: які слова ми тепер маємо писати інакше
Вчора, 22 травня Кабінет Міністрів схвалив нову версію українського правопису. Попередня версія правопису була затверджена ще в 1992 році. Розказуємо, які нововведення на нас чекають і які слова потрібно писати інакше.
Що змінилося
- Числівник «пів» у значенні «половина» пишемо окремо: пів Києва, пів яблука, пів відра. Раніше було кілька варінтів написання: через дефіс, з апострофом і разом. Виняток — слова, з якими «пів» становить єдине поняття (півкуля, півмісяць, півострів тощо).
- Слово «золото-валютний» тепер потрібно писати через дефіс (раніше — разом).
- Складені назви інформаційних агентств пишемо з великої літері (крім родової назви) і без лапок: агентство Українські Національні Новини, агентство Франс Пресс, агентство Інтерфакс-Азербайджан. Раніше назви писали в лапках.
- Буквосполучення «th» у словах грецького походження передається варіантивно: Марфа і Марта, Афіни та Атени, міфологія і мітологія, кафедра і катедра і т.д. Раніше було прийнято зазвичай вживати «ф».
- Географічні назви, що починаються зі Східно-, Західно-, Північно-, -Південно-, Центрально-, пишуться з великої літери (обидва слова) і через дефіс: Східно-Китайське море (раніше Східнокитайське), Південно-Західна залізниця, Західно-Казахстанська область.
- Слова з першим іншомовним компонентом анти-, контр-, віце-, екс-, лейб-, обер-, штабс-, унтер- писатимуться разом: ексміністр, віцепрем’єр, оберофіцер, унтерофіцер, онлайн, штабскапітан. Раніше ці слова писалися через дефіс.
Звикайте до нових правил і привчайтеся писати без помилок!
Нагадаємо, сьогодні, 23 травня в Білій Церкві 2634 учня здали ЗНО з української мови і літератури.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...