• Головна
  • У Білій Церкві понад 51 тис. осіб пільгової категорії
Актуально
11:30, 12 лютого 2020 р.

У Білій Церкві понад 51 тис. осіб пільгової категорії

Актуально

«Виконавчий комітет готовий переглянути тариф у 5 грн. Перевізники повинні мати економіку для виконання інвестиційних зобов’язань» - заступник міського голови Олександр Поляруш

Обговорення звітів та перспектив роботи автотранспортних перевізників Білої Церкви на 2020 рік мало б відбутися не публічно та за зачиненими дверима. Однак, цього не сталось. Заступник міського голови Олександр Поляруш у звичній для себе ролі на камеру прагнув показати «бурхливість» своєї роботи в сфері транспортної галузі. Що з того вийшло, читаємо в нашому матеріалі.

11 лютого 2020 року у великій залі виконавчого комітету відбулась нарада, на якій директора транспортних підприємств КП БМР «Тролейбусне управління», ТОВ «Білоцерківський автобусний парк», ТОВ «Транссіті», МПП «Діліжанс», ПП «К-А-Н» та ТОВ «Епітранс» порушили важливі та актуальні проблемні питання.

Пільгові перевезення.

Начальник відділу транспорту та зв’язку міської ради Олена Шевченко озвучила приголомшливу інформацію: «Згідно реєстру на початку 2019 року кількість пільгових осіб у місті становить понад 51 тис. осіб. А з урахуванням пенсіонерів за віком ця цифра становить 97 тис. чоловік». Переважна більшість цих людей користуються громадським транспортом, і їздять вони безкоштовно за рахунок перевізників.

«Щоб відшкодувати пільгові перевезення з міського бюджету нам необхідно виділити 120 млн. грн. Ми розуміємо, що це увесь бюджет розвитку міста, тому відповідальність ми поклали на транспортні підприємства, які мають безкоштовно перевозити пільгові категорії собі у збиток», - зауважив заступник міського голови.

Таким чином міська влада в особі Олександра Поляруша визнала свою бездіяльність та неспроможність створити систему чесних і прозорих взаємовідносин між владою, бізнесом та громадою.

Жодних компенсацій з міської скарбниці перевізникам Білої Церкви не варто очікувати у 2020 році, як і за попередні роки.

Тариф у 5 грн. призвів до збитковості підприємства.

Нинішній тариф у 5 грн. створив для місцевих перевізників дві основні проблеми: відсутність кадрових ресурсів з водіями та низьку рентабельність ведення підприємницької діяльності. Зокрема, керівництво ПП «К-А-Н» зазначило, що при такому тарифі водії маршрутних автобусів не мають можливості отримувати гідну заробітну плату для утримання своїх родин. Це спровокувало суттєвий кадровий відтік робочої сили за кордон.

«Сьогодні на нашому підприємстві стоїть 9 одиниць рухомого складу без водіїв. Ми не можемо виконувати інвестиційні зобов’язання при такому тарифі. Тому змушені подати на розгляд виконавчого комітету нові економічно обґрунтовані розрахунки на тариф у 7 грн.,» - наголосив перевізник.

Заступник міського голови Олександр Поляруш погодився, що діючий тариф не актуальний і закликав інших перевізників також надавати свої розрахунки, аби міськвиконком мав можливість переглянути своє рішення.

25-й маршрут.

За словами начальниці відділу транспорту та зв’язку міської ради Олени Шевченко, тричі оголошувався конкурс по залученню перевізників на 25-й маршрут. Однак, жоден учасник-претендент на конкурс не подався. Як пояснив один із перевізників, причиною такої ситуації став тариф у 5 грн. При такій вартості ніхто з перевізників не матиме змоги утримувати маршрут. Мінімальна окупність цього маршруту можлива при тарифі у 6 грн. Тому від прийняття таких популістичних рішень найбільше відчувають дискомфорт - мешканці Білої Церкви.

Дана нарада викликала неабиякий інтерес з боку громадськості міста, яка поставила владі і перевізникам низку важливих для білоцерківців питань. Зокрема, про пільгові перевезення, встановлення валідаторів на транспортних засобах, оновлення рухомого складу, технічного оснащення та маркування автобусів.

Навіть попри те, що заступник міського голови Олександр Поляруш яскраво демонстрував свою близькість до народу і гостро критикував перевізників, але запропонувати чіткі механізми розвитку транспортної сфери він не зміг.

Підсумком наради стало надання усім перевізникам міста 2-тижневого терміну для усунення недоліків згідно проведеної транспортним відділом перевірки. По завершенню зазначеного дедлайну відбудеться повторна нарада з усіма автотранспортними підприємствами Білої Церкви, на якій знову порушуватиметься питання підвищення якості надання послуг з перевезення пасажирів.

Інші новини міста.

Слідкуйте за життям Білої Церкви– підписуйтесь на канали 04563.com.ua у Telegram та Facebook!  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пільговики #Біла Церква #нарада #звіти #перевізники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...