• Головна
  • Київщина готується до початку навчального року в умовах карантину
14:10, 18 серпня 2020 р.

Київщина готується до початку навчального року в умовах карантину

До традиційних турбот пов’язаних з початком нового навчального року, додалася ще й турбота про безпеку учасників освітнього процесу через пандемію коронавірусу.

Київська обласна влада вживає заходи, щоб навчання розпочалося вчасно, а учні та вчителі не опинилися перед загрозою зараження вірусом.

Наразі завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в області – це подбати про закупівлю засобів індивідуального захисту (масок чи респіраторів) та засобів дезінфекції для закладів освіти. Збір коштів з батьків для закупівлі засобів захисту та дезінфекції є неприпустимим.

Обов’язковим в підготовці закладів освіти є:

- прибирання всіх навчальних приміщень, дезінфекція поверхонь, перевірка вікон з метою забезпечення наскрізного та кутового провітрювання тощо;

- визначення приміщень для окремого зберігання верхнього одягу та взуття для різних вікових груп, встановлення бактерицидних ламп;

- обладнання спеціального приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу в разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури;

- обладнання місць для дезінфекції рук, забезпечення засобів дезінфекції у кожному класі, розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту тощо;

- відкриття декількох входів до приміщення для уникнення скупчення, створення гнучкого графіка початку навчальних занять, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій учнів тощо;

- закріплення за класами певних навчальних кабінетів для мінімізації пересування учнів;

- організація харчування відповідно до Тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Крім того, здійснюватиметься постійний моніторинг стану здоров’я учнів та працівників: термометрія та опитування учнів про стан їхнього самопочуття, а також регулярна комунікація з батьками учнів.

Зі слів очільника КОДА - «Є надія, що в області новий навчальний рік розпочнеться вчасно, а спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, всіх освітян буде створено належні умови для безпечного освітнього процесу».

Для довідки: У мережі закладів загальної середньої освіти області налічується 702 школи, з них 37 приватної форми власності. У цьому навчальному році очікується зростання кількості учнів на 4,5 тисячі у порівнянні з минулим навчальним роком.

Станом на 13.08.2020 вже сформовано 1135 перших класів, до яких зараховано 24398 учнів. До 10 класів зараховано 10829 учнів, з них лише 3282 – у сільській місцевості.

З 1 вересня в області функціонуватиме 56 опорних закладів освіти, що на 8 більше, ніж у минулому та 64 філії (на 9 більше у порівнянні з 2019/2020 н.р.). У всіх опорних школах за кошти обласного і державного бюджетів формується внутрішній новий освітній простір та обладнуються сучасні навчальні кабінети.

Додатково створено 1370 місць для учнів, шляхом будівництва та реконструкцій закладів освіти. І вже до 1 вересня буде введено в експлуатацію ще 2120 нових місць.

Завдяки вжитим заходам, вдалося оптимізувати мережу закладів освіти та зменшити кількість малокомплектних шкіл.

Про це йдеться в повідомлені пресслужби КОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київщина #навчальний рік 20/21 #Біла Церква #КОДА #карантин #пандемія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...