Як працівник використовує робочий одяг?
Положення про безпеку праці покладають на роботодавця обов'язок безкоштовно надавати працівнику робочий одяг та засоби індивідуального захисту. У багатьох професіях цей одяг захищає від механічних травм, бруду на тілі, забезпечує чистоту та естетику, та перш за все захищає здоров'я працівника. Важко уявити роботу в лікарні, пожежній службі чи хімічному заводі без відповідного захисного одягу, який можна придбати на сайті https://anvigroup.ua/spetsodezhda/. Роботодавець зобов’язаний безкоштовно забезпечити працівника робочим одягом та взуттям, що відповідають вимогам стандартів, у двох випадках:
- якщо власний одяг працівника може бути пошкоджений або сильно забруднений,
- через технологічні, санітарні або санітарно-гігієнічні вимоги.
Роботодавець повинен визначити посади, де необхідно користуватися робочим одягом та взуттям компанії АНВІ ГРУП, враховуючи вид виконуваних заходів та специфіку роботи. Якщо дозволити працівникові працювати без такого одягу, передбаченого певною посадою, це є злочином проти прав працівника, що карається штрафом.
Однак положеннями передбачена можливість роботодавця визначати посади, на яких працівникам дозволяється користуватися власним робочим одягом та взуттям, що відповідають вимогам охорони праці та безпеки, за їх згодою.
Робочий одяг завжди повинен забезпечуватися роботодавцем на робочих місцях, де виконується робота, пов’язана з безпосередньою експлуатацією машин та інших технічних пристроїв або роботою, що передбачає інтенсивне фарбування, забруднення робочого одягу та взуття хімічними або радіоактивними агентами, та біологічно інфекційними матеріалами.
Окрім робочого одягу та взуття, роботодавець повинен забезпечити працівника безкоштовними засобами індивідуального захисту від впливу небезпечних та шкідливих факторів у робочому середовищі та інформувати його про методи використання цих засобів.
Індивідуальні засоби захисту, робочий одяг та взуття, доручені працівникові роботодавцем, є власністю роботодавця. Роботодавець повинен встановити та вести облікову карту щодо розподілу робочого одягу та взуття та засобів індивідуального захисту окремо для кожного працівника.
Індивідуальні засоби захисту повинні використовуватися відповідно до його цільового призначення - відповідно до інструкцій, наданих роботодавцем. Інструкція повинна визначати способи та умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема час та випадки, коли вони повинні використовуватися.