• Головна
  • Чи можуть дистанційні школи бути якісними?
Новини компаній
15:00, 23 вересня 2020 р.

Чи можуть дистанційні школи бути якісними?

Новини компаній
Дистанційна школа Оптіма в Білій Церкві

Дистанційна школа Оптіма в Білій Церкві

Які альтернативи є в батьків і дітей у новому 2020-2021 навчальному році? Чи повернуться школи знову до дистанційного навчання? Чим відрізняється дистанційне навчання в державних і приватних школах? Де можуть навчатися школярі Білої Церкви цього року?

Першого вересня в нашому місті пролунали перші дзвоники, а школи відчинили свої двері для учнів. Біла Церква зараз у «жовтій» зоні карантину, що означає роботу практично всіх установ, включно зі школами, але з невеликими обмеженнями.

Однак радіти поки що зарано, фахівці уважно аналізують і переглядають показники кожні два тижні. У зв’язку із цим багато викладачів пропонують уже зараз переходити на дистанційне навчання, не піддаючи себе ризику на початку навчального року.

Але далеко не всім підходить таке дистанційне навчання, яке навесні змогли організувати наші школи. Брак навчальних матеріалів, відсутність чітких правил і стандартів, нестача викладачів – усе це стало серйозною проблемою. Однак не всі навчальні заклади в Україні виявилися «беззбройними» перед заняттями онлайн, у нашій країні є чудові приклади приватних, повністю дистанційних шкіл, де школярі вже отримують гарну освіту.

Школи онлайн: де отримати якісну освіту в Білій Церкві?

Ключовою відмінністю приватних проєктів і навчальних закладів стало незалежне фінансування, а також запас часу на підготовку. Якщо для державних шкіл «дистанційна форма» звалилася як сніг на голову, їхні викладачі самі повинні були записувати свої лекції, перевіряти домашні завдання через месенджери, то приватні школи вже давно створили навчальну, організаційну та технічну базу. Розглянемо по порядку:

  • Мультимедійні та інтерактивні уроки

Коли дитина займається вдома, велике значення мають навчальні матеріали. Тут не спрацюють звичні підручники, навіть відеолекції можуть не дати потрібного результату. Дитину потрібно максимально «включати» в навчальний процес, залучати до активної участі.

Одна з кращих дистанційних шкіл України «Оптіма» (https://optima.school/) активно використовує інтерактивні уроки. Залежно від віку учня, викладачі ретельно підбирають форму та моделі навчання, індивідуально ставляться до здібностей і навичок кожної дитини:

Нові початкові класи

Для наймолодших учнів розроблено цілий комплекс спеціальних уроків і вправ. Створений у формі мультиплікації, він не тільки захоплює дітей, концентрує увагу на навчанні, він складений таким чином, щоб дитина із задоволенням могла пройти весь курс майже без «суворого нагляду» батьків.

Другим нововведенням із вересня стала велика база розвивальних і розважальних вправ за проєктом «Розумники» (Smart Kids)». «Оптіма» підготувала понад 16 000 інтерактивних завдань, які не тільки допоможуть дитині відпочити, але й нададуть можливість закріпити пройдений матеріал, розвинути логіку, пам’ять, уміння концентруватися та утримувати увагу, творчий підхід до рутинних завдань.

Для тих сімей, де робота батьків займає багато часу та сил, а дитині може знадобитися організаційна допомога та нагляд учителя, «Оптіма» розробила додаткову послугу «Онлайн-клас». У стінах такого віртуального класу групи до чотирьох дітей зможуть детально розібратися в математиці, значно підвищити навички читання та письма, отримати базу англійської мови. Під час такого онлайн-уроку вчитель не тільки пояснює нову тему, але й приділяє увагу кожній дитині, розгорнуто відповідає на запитання учнів, одночасно закріплюючи вже пройдені теми.

Середні та старші класи

Для середніх і старших класів теж є свої особливості навчання. Уже в 5-му класі на дитину чекає безліч нових предметів і понад 2500 нових мультимедійних матеріалів. Учні 5-11 класів «Оптіми» завдяки мультимедійним урокам і 3D анімації зможуть пройтися по справжньому середньовічному поселенню на уроці історії, детально вивчити анатомію акули на уроці біології, своїми очима побачити формули та закони фізики в дії.

Завдяки якісним і наглядним матеріалам школа не змушує, а зацікавлює дітей, навчання відбувається без стресів, у комфортній і довірчій обстановці. У результаті це дає змогу дитині чекати нового уроку, проявляти ініціативу та самостійність, а також не змушує батьків активно втручатися в освоєння шкільної програми.

Знання англійської мови традиційно вважається «секретною зброєю» онлайн-школи «Оптіма». Окрім партнерських програм зі школами США та Канади, учні 5-11 класів вивчатимуть англійську на одній із провідних онлайн-платформ англійської мови Oxfordlearn.com від відомого видавництва Oxford University Press.

Секрети та ноу-хау передових дистанційних шкіл

Організація якісного дистанційного навчання передбачає повністю інший, ніж той, що застосовується у звичайних школах, підхід. Великий акцент тут робиться на розвиток в учня самостійності та відповідальності, уміння планувати свій час. Разом із тим навчальні матеріали, які використовують передові школи України, спеціально підібрані так, щоб учень міг отримати від уроку максимум.

Окрім якісних інтерактивних і мультимедійних навчальних матеріалів, тут не обійтися без індивідуального підходу та досвідченого педагога, який зможе допомогти учневі з організацією заняття, а також пояснить складну тему. В «Оптімі» це реалізовується за допомогою тьторства (наставництва). Тьютор забезпечує індивідуальну роботу з кожною дитиною, контролює виконання завдань, допомагає засвоїти та закріпити матеріал, уважно вникає в особливості сприйняття та обробки інформації, підбирає ефективні методи навчання та завдання для опрацювання. Діти тут можуть займатися з наставником як у групах, так і індивідуально, самостійно обираючи розклад занять та їхню інтенсивність.

Ще один освітній ноу-хау в «Оптімі» – це поєднання онлайн-уроків і дистанційної освітньої платформи. Ця методика не тільки дає змогу адаптувати шкільну програму під конкретну дитину, індивідуально налаштувати навчання, а й допомогти учневі пристосуватися до нових реалій. Застосувавши найкраще від форматів дистанційної освіти та «віртуальних класів», діти практично не помітять переходу на іншу форму, зможуть швидко налаштуватися на навчання з дому. З вересня 2020 року «Оптіма» запускає курс онлайн-уроків у таких форматах: вивчення нових тем, консультації та уроки-конференції з англійської мови для спілкування, вдосконалення слухання-розуміння усного мовлення.

Безкоштовно спробувати вчитися дистанційно в «Оптімі» можна вже зараз, замовивши безкоштовний тижневий демодоступ. Отримати додаткову консультацію можна в контакт-центрі телефонами: +380 672607607, +380 503761228 або на сайті школи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...