Який таль вибрати для кран-балки?
Як відомо, кран-балка – це спрощена модифікація однобалкового мостового крана, котра користується великим попитом на вітчизняних підприємствах. Застосовують кран-балки повсюди, де є потреба піднімати та переміщувати вантажі вагою до 16 тонн. Ключовим компонентом на будь-якій кран-балці є вантажопідйомний механізм – ручний або електричний таль (тельфер).
З питанням про те, який вибрати таль для кран-балки стикається, майже кожен відповідальний за це на середньому або великому підприємстві - посадова особа, або ж керівник невеликого виробництва. Для того щоб розібратися, який таль на конкретній ділянці потрібен, необхідно проаналізувати основні параметри, та вже на основі цього правильно вибрати відповідне обладнання.
Електричний таль
Перше питання: що краще і вигідніше – ручний або електричний таль - https://kzpto.com.ua/uk/tali-elektrichni/? Ручні талі - порівняно легкі та мобільні пристрої, як правило, з ланцюговим механізмом підняття і пересування. Дуже зручні у тому плані, що не вимагають електрики. Тому, якщо необхідність маніпуляцій із вантажами виникає усього кілька раз за робочу зміну, то найкращий вибір – це ручний таль.
Основна маса використовуваних електричних талів або тельферів - це агрегати на 380 вольт, але також існують моделі побутового типу на 220 Вольт. Зрозуміло, усі вони коштують дорожче, ніж ручні аналоги; також вимагають належного догляду і мають більш складну конструкцію. Тельфер набагато продуктивніший у порівнянні з ручним талем, забезпечує більш високу швидкість виконання підйомно-транспортних робіт.
Електричний таль 3,2 т
Друге питання: це вантажопідйомність таля. Це ключовий параметр, від якого у великій мірі залежить ціна і тип конструкції, а також запас міцності та компактності усього агрегату. Правильно вибирати так: берете максимальну вагу вантажів, з якими плануєте працювати плюс додаєте про запас 10-20% - це забезпечить максимально ефективну роботу та продовжить міжремонтний період таля.
Електричний канатний таль 40,0 т
Трете питання: будівельна висота. Кожний таль має такий технічний параметр як «будівельна висота», який в умовах обмеженого простору цехів, складів та інших приміщень є дуже важливим. Будівельна висота - це відстань від верхнього або нижнього кріплення (у залежності від конструкції) або катка візка таля до кінчика гака підйому в самій верхній точці. Це дозволяє виміряти попередньо найвищу точку підйому. Є талі з нормальною будівельною висотою і зменшеною. Остання конструкція заснована на розташуванні елементів тельфера по обидві сторони двотаврової балки – вона, зазвичай, набагато дорожче за ціною.
Електричний тельфер 12,5 т
Четверте питання: виконання. Цей параметр означає виконання тельферів для передбачуваних місць експлуатації:
- загальнопромислове виконання – для більшості випадків;
- тропічне виконання (для жаркого клімату) – для експлуатації при температурах до 50°C;
- вибухобезпечне або пожежобезпечне виконання (для небезпечних виробництв і шахт, де можливий вибух від іскри через небезпечну концентрацію газу або пилу).
П'яте питання: де купити таль? Найкращий варіант для вітчизняних підприємств – це купити болгарський таль Podem за ціною виробника. Зробити це можна, звернувшись на Київський завод підіймально-транспортного обладнання, який є офіційнім представником компанії «Подем» в Україні. Тельфери Podem відрізняються від аналогів, які виготовляють інші виробники, підвищеною надійністю та довговічністю, простотою обслуговування та помірними цінами.
Детальна інформація про болгарські талі «Подем» - на сайті КЗПТО https://kzpto.com.ua/