Бізнес-план для відкриття успішної стоматології
Приватні медпослуги користуються великим попитом у населення. Стоматологія – не виключення. Відкриття стоматологічного кабінету в Україні наразі є прибутковим бізнесом, не дивлячись на широку конкуренцію.
Розробка бізнес-плану
Планування бізнесу починається з формування бізнес-плану – своєрідної програми досягнення мети. Її пункти можуть доповнюватись або утворюватись нові в процесі реалізації. Тут описуються всі нюанси діяльності: організаційні, юридичні, фінансові. Основна структура бізнес-плану виглядає так:
- Створення концепції бізнесу.
- Вивчення нормативної бази стоматологічного напрямку.
- Реєстрація підприємства.
- Вибір приміщення.
- Закупівля необхідних матеріалів та медобладнання.
- Підбір персоналу.
- Фінансові розрахунки інвестицій, витрат та доходів.
Організаційна частина
Необхідно дослідити питання ціноутворення, проаналізувати досвід конкурентів та потреби населення. Отримані дані допоможуть правильно сформувати мету, розробити стратегію та знайти ефективні шляхи її досягнення. Відповідно до цього бізнес можна оформити як клініку або стоматологічний кабінет. Вони відрізняються обсягом послуг та масштабом підприємства. Стоматологічний кабінет частіше за все пропонує послуги лікування, косметичні процедури і т.п. Клініка має більш розширений перелік послуг, які надаються пацієнтам. Це рентгенологічна діагностика, видалення зубів, хірургічні операції, протезування, дитяча стоматологія та ін. Вибір концепції задає напрямок для подальшого планування. Від неї залежить, яке приміщення потрібне для відкриття бізнесу: яка необхідна площа, в якій частині міста зручніше розташування, де можливо знайти найбільше пацієнтів.
Юридична частина
Кожен етап планування стоматологічного бізнесу тісно пов’язаний з правовими аспектами:
- Державна реєстрація у формі юридичної особи або ФОП;
- Вибір приміщення згідно з вимогами СанПін та ДБН;
- Оформлення приміщення (оренда або власність);
- Купівля, встановлення та обслуговування медичного обладнання згідно зі стандартами, у разі наявності рентгентехніки – отримання ліцензії ДІЯР;
- Акредитація та отримання ліцензії МОЗ України для ведення медичної практики;
- Укладання договорів з працівниками згідно з вимогами чинного законодавства;
- Ведення фінансових розрахунків закладу та ін.
Уважне опрацювання кожного етапу відкриття бізнесу та заручення підтримкою професіоналів гарантує успіх в новій діяльності. Ефективне планування – це основа майбутнього розвитку стоматологічного закладу.