Лауреатів літературно-мистецької премії імені Нечуя-Левицького визначили у Білій Церкві
Дві мисткині цього року стануть лауреатами міської літературно-мистецької премії ім. І. С. Нечуя – Левицького, повідомляє пресслужба Білоцерківської міськради.
Премія І.С. Нечуя-Левицького вручається в Білій Церкві з 1992 року. За 29 років її лауреатами стали 58 творчих особистостей, колективів.
Ця премія присуджується один раз на рік, комісія визначає не більше двох лауреатів. Ними можуть стати творчі працівники в галузі літератури та мистецтва, окремі творчі колективи, що представляють цілісну творчу роботу, чи їхні керівники, які живуть і творять у Білій Церкві, або ж жителі інших регіонів за творчий доробок, який став значною подією в культурному та мистецькому житті міста за попередній рік.
Цього разу комісія з присудження міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького з-поміж трьох кандидатів визначила двоє найкращих.
Отож, лауреатами міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького за 2021 рік стали: Рибак Ірина Вадимівна та Мілейко Ольга Борисівна.
Ірина Рибак - за вагомий внесок у розвиток театрально-декораційного мистецтва 87-88-го сезону. Майстерність і творчість Ірини – це той унікальний штрих, що гармоніює у палітрі вистави. Вона завжди враховує задум режисера-постановника, роботу акторів інших складових колективного творіння – вистави. При оформленні постановчих сцен вона достовірно передає атмосферу епохи, вдало створює дух того часу, про який йдеться у виставі.
Ірина Рибак учасниця Всеукраїнських виставок театрально-декораційного мистецтва, її макети неодноразово експонувалися у міській виставковій залі, у краєзнавчому музеї. Так як театр – це візуальне мистецтво, художник чи не одна з найголовніших осіб створення театрального дійства. Це не лише декорації, а й ескізування костюмів, реквізиту, гриму.
Професіонал справи, докладає всіх зусиль, щоб ескіз був реалізований на високому художньому рівні, адже декорації несуть інформацію культурного, естетичного середовища, вони впливають на глядача.
Ольга Мілейко – за персональну виставку «Краса поруч» та популяризацію образотворчого мистецтва. Благодійна виставка «Краса поруч» стала подією року в культурно-мистецькому житті міста, сколихнула всіх небайдужих, схвилювала зацікавлених. Вона мала велику соціальну, духовну, патріотичну спрямованість. Кожна робота, представлена на виставці, виконана не просто з великою майстерністю, а випромінює любов до природи Білоцерківщини, до життя.
Мисткиня своїми роботами нічого не нав’язує глядачеві.
Творчість Ольги - це краса та натхнення, любов і світло, що вона несе, високий професіоналізм і витонченість виконання, закоханість у природу та архітектуру міста, його історичні вулички.
Під час роботи цієї виставки Ольга Борисівна провела сесію майстер-класів та писала разом зі студентами, учнями і всіма охочими портрети, тож зустрічі з автором виставки мали велику виховну і просвітницьку роль.