• Головна
  • Що необхідно знати бухгалтеру для роботи з програмним РРО
Новини компаній
16:59, 15 лютого 2022 р.

Що необхідно знати бухгалтеру для роботи з програмним РРО

Новини компаній

Що треба знати бухгалтеру про роботу з програмним РРО

Правила реєстрації РРО (ПРРО) повинні вивчити всі сучасні підприємці, адже у 2022 р. набирав чинності закон, який зобов'язує обов'язкове використання кас фактично для всіх суб'єктів господарювання. Вибираючи із видів фіскальних реєстраторів, розгляньте можливість встановлення програмного касового апарату checkbox. Даний сервіс по праву вважається найкращим програмним РРО для вашого бізнесу:  https://checkbox.ua

 Що необхідно знати бухгалтеру для роботи з програмним РРО, фото-1

Як функціонує програмний РРО

ПРРО - Комплекс автоматизації у вигляді інноваційного технологічного рішення. Пристрій можна використовувати бухгалтером на будь-якому носії (смартфоні, комп'ютері, планшеті, ноутбуці). Після встановлення програму можна використовувати самостійно, а також в інтеграції з основною системою вашого бізнесу (1C, CRM, CMS тощо). Фіскальні функції РРО реалізуються через сервер контролюючої служби (податкової).

До основних можливостей розрахункового пристрою відносять:

  • автоматизація приймання готівки, платіжних карток чи електронних чеків від клієнта;
  • операції з видачі готівки у разі повернення товару після продажу;
  • оформлення необхідного розрахункового документа (підтвердження прийому грошей);
  • формування та фіскалізація звітів бухгалтера з продажу, руху готівки та безготівкових коштів.

Служба Checkbox забезпечує повноцінну можливість проведення всіх розрахункових операцій з покупцем нарівні з класичною касою, але робить це в онлайн-режимі на комп'ютері чи іншому носії.

Як зареєструвати ПРРО

Порядок реєстрації регламентується наказом Міністерства Фінансів України № 317.

При реєстрації програмного забезпечення надається унікальний фіскальний номер, що має вигляд певного коду апарата. Місцева податкова інспекція веде реєстр РРО, в якому, крім кодування, містяться відомості про власника (підприємця), його електронний підпис (друк).

У Чекбоксі реєстрація ПРРО в ДПС відбувається безпосередньо в особистому кабінеті користувача, окремі звернення до податкової не потрібні. Ми постаралися зробити інтерфейс інтуїтивно зрозумілим, все, що вам потрібно - це дотримуватися інструкцій та підказок. У разі потреби фахівці технічної підтримки завжди готові допомогти.

Як відкрити зміну під час роботи з програмним РРО

Перед відкриттям робочої зміни користувач переводить чекбокс у фіскальний робочий режим, щоб забезпечити реєстрацію розрахунків із клієнтами. Для цього формується спеціальне повідомлення згідно з формою 3-ПРРО. Система автоматично надає документу номер фіскалізації, про що повідомляє користувача сформованою квитанцією. Після її отримання зміни вважається відкритою та готовою до проведення розрахунків із покупцями.

У Checkbox зміна відкривається простим натисканням кнопки "Відкрити зміну".

Закриття зміни та формування z-звіту при роботі з ПРРО

Закриття робочого дня та формування звіту відбувається так само, у фіскальному режимі. Кожному z-звіту надається власний номер, відомості про який переправляються до НГС. Звітний чек зберігається у базі даних. Користувач будь-якої миті може переглянути його для оцінки успішності торгового дня. Онлайн-чеки відображаються в особистому кабінеті користувача і можуть зчитуватися за допомогою QR-коду, як і звичайні чеки, що видаються покупцеві.

У Checkbox зміна закривається натисканням кнопки "Закрити зміну".

Чи потрібно вести КОРО на РРО

Кожен підприємець України має вести книгу щоденних звітів (КОРО). Але при введенні в роботу ПРРО, її реєстрація та ведення вже не потрібні. Про це говорить 5 стаття закону про РРО (нагадаємо, що він діє із серпня 2020 р.).

Особливості функціонування ПРРО в офлайн-режимі

У разі зникнення зв'язку між РРО та головним фіскальним сервером програма переходить на роботу в офлайн-режим. Це забезпечує безперервну роботу користувача у системі та забезпечує йому максимум зручності. Така робота може тривати не більше 36 годин. Протягом цього часу система надає чекам та звітам фіскальні номери, які формуються з існуючого числового діапазону, наданого контролюючим сервером.

Робота з чекбокс відрізняється не просто зручністю, вона інтуїтивно зрозуміла і проста навіть для недосвідченого користувача. Головне — працювати за інструкцією та не порушувати ухвалені в нашій країні закони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...