Що відомо про дозвіл на виїзд за межі місця перебування для військовозобов'язаних в Україні
В умовах воєнного стану переміщення військовозобов'язаних чоловіків територією України можуть обмежити. 5 липня Генштаб ЗСУ зробив заяву про необхідність оформляти дозвіл під час виїзду за межі місця проживання.
Деталі. У Генштабі України опублікували роз'яснення про те, що військовозобов'язані чоловіки не зможуть залишати місце проживання без отримання спеціального дозволу у військкоматі.
Відомство розробило порядок надання таких дозволів громадянам, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Згідно з цим порядком, з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час для виїзду за межі місця проживання (місця перебування) необхідно отримати дозвільний документ у ТЦК та СП строком дії на 30 днів (видається один раз на рік). Однак для громадян, які часто перетинають адміністративні кордони за службовою чи особистою потребою, розроблять додаткові норми.
Фактично в даному вигляді обмеження стосується переміщення між областями. Військовозобов'язані українці мають брати дозвіл для виїзду зі свого району чи області.
Головнокомандувач ЗСУ пояснив деталі нового правила та його необхідність в умовах війни, - "Нагадую, йде війна. Ви потрібні своїй державі. Усі, хто досі не стоїть чи не відновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК", - зазначив Залужний.
Проте раніше у Міністерстві оборони заявляли про неправильне трактування повідомлення Генштабу. І вже за словами координатора руху адвокатів ЗСУ Євгенії Рябеки, - "Військовозобов'язаним чоловікам звертатися до відповідних органів необхідно лише при зміні місця проживання, місця реєстрації. В інших випадках переміщатися країною можна без інформування про це ТЦК."
Обмеження на переміщення стосується всіх громадян України, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування: військовозобов'язані, резервісти, призовники.
У Міноборони закликали не панікувати та повідомили, що порядок видачі дозволів буде відшліфовано на практиці у самих центрах комплектування.
До того ж як заявив Валерій Залужний, найближчими днями військове керівництво не давало вказівок щодо перешкоджання переміщенню українців.
Щодо законності - Міноборони України пояснили, що обмеження на переміщення передбачає норма закону "Про військовий обов'язок та військову службу". Вона не нова, а закладена у законодавстві 1992 року."
Вже зараз проводиться вдосконалення нормативно-правової бази, у зв'язку із чим Генштаб відпрацював відповідний перелік.
За заявою спікера Міноборони Олександра Мотузяника, запровадження обмежень обумовлено поточною ситуацією в країні. В умовах війни державі необхідно володіти інформацією про наявний мобілізаційний ресурс.
Інші новини Білої Церкви тут.
Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами.
Наш Telegram канал.